יאשיהו בלום, הצעיר שנדקר למוות בליל שבת בראשון לצי
צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של יאשיהו בלום

הרצח בראשל"צ: אחת העצורות העידה שאחד המעורבים אמר לחברו "תזרוק את הסכין"

יאשיהו בלום, בן 23 מהיישוב עלי שבבנימין, נדקר למוות בחניון הסמוך לחוף הים בראשון לציון. המשטרה עצרה שמונה חשודים במעורבות באירוע, בגילים 17 עד 22, מעצרם של שלושה מהם הוארך. "הבן שלי היה יהלום והוא נלקח ממני ברגע של שטות", אמרה האם לכאן חדשות
דניאל אלעזר וכרמל דנגור
09 באוגוסט 2020
12:40
עודכן ב 16:07

דיונם של חמשת העצורים בחשד לרצח יאשיהו בלום בליל שבת בראשון לציון, החל הבוקר (ראשון) בבית משפט השלום בעיר. במשטרה עדיין לא יודעים להצביע על האחראי לדקירה. חמשת החשודים שומרים על שתיקה ולא משתפים פעולה בחקירה, מעצרם הוארך בחמישה ימים. אחת הנשים שנעצרו העידה כי "אחד המעורבים אמר לחברו – 'תזרוק את הסכין'".

לפי החשד, יאשיהו בלום, בן 23 מהיישוב עלי שבבנימין, נדקר למוות במהלך קטטה בחניון הסמוך לחוף הים בראשון לציון. הוא פונה לבית החולים איכילוב במצב קשה, ושם נקבע מותו. המשטרה עצרה בסך הכול שמונה חשודים במעורבות באירוע, בהם חמישה צעירים ושלוש צעירות בגילים 22-17.

אימו של הנרצח טוענת כי בנה כלל לא היה מעורב בקטטה, ונרצח ללא סיבה. "זה הגרוע מכל, זה דבר שאף אמא לא רוצה לשמוע", אמרה האם מרים בלום לכאן חדשות. "הוא ישב בצד, הוא לא היה מעורב בשום קטטה, הקטטה גלשה אליו. אלו שהתחילו את הקטטה פשוט משכו אותו ודקרו אותו. הוא היה ילד טוב לב, הוא עמד להירשם ללימודים ולהקים עסק עם חבר שלו. הוא היה ילד מבריק עם כל החיים לפניו, וכל זה נלקח ממנו ברגע. בלי שום סיבה.

"אני עדיין ממתינה שאבו כביר ישחררו את הגופה שלו כדי שנוכל להביא אותו לקבר ישראל. כל אמא של חייל יש לה חרדה שאיזה בוקר אחד ידפוק לה בדלת קצין העיר עם בשורה רעה. ברוך השם הבן הקטן שלי השתחרר מהצבא לפני שלושה שבועות, ורשמתי אנחה. אתמול בבוקר הגיעה דפיקה בדלת ומשטרה אמרה לי שהבן שלי נדקר ואני צריכה להגיע לבית חולים. הבן שלי היה יהלום והוא נלקח ממני ברגע של שטות, של כעס שלא היה אמור להיות".

מחקירה ראשונית של האירוע עולה שפרץ ויכוח בין שתי חבורות צעירים בחניון חוף הים ארבע על ארבע במהלכו נדקר בלום ומת. החניון המדובר מרושת במצלמות אבטחה רבות של העירייה. לדברי עד שמיעה שנכח במקום, הקטטה בין החבורות החלה לאחר שאחד מהחשודים פנה לקורבן והאשים אותו כי "התחיל" ונגע באחת הצעירות - בת זוג של אחד מחבריו. אחת הצעירות שנעצרו שחזרה בפני חוקרי המשטרה את השתלשלות האירוע וסיפרה לחוקרים כי לפני שהתלהט, התפתח ויכוח מילולי בין החבורות.