כוחות צה"ל בגבול עזה
צילום: חסן ג'די, פלאש 90

צה"ל: בוצע ירי לעבר כוח שהוקפץ לגדר המערכת בגבול עם רצועת עזה

הכוח הוקפץ לאחר שנשמע ירי לעבר עובדי המכשול התת-קרקעי בגבול, והצבא ירה מרגמות למיסוך המרחב. אין נפגעים באירוע. מקורות פלסטינים דיווחו על ירי פגזים לעבר עמדה של כוח הריסון של חמאס באזור דיר אל-בלח שבמרכז הרצועה
איציק זוארץ ונורית יוחנן
09 באוגוסט 2020
11:22
עודכן ב 12:02

ירי בוצע היום (ראשון) לעבר כוח צה"ל שהוקפץ לגדר המערכת בגבול רצועת עזה. מצה"ל נמסר כי הכוח הוקפץ בעקבות שמיעת ירי לעבר עובדי המכשול התת-קרקעי בגבול, והצבא ירה מרגמות למיסוך המרחב. אין נפגעים באירוע, אך העבודות במקום הופסקו. מהמועצה אזורית אשכול נמסר כי צה"ל גם סגר את הצירים המובילים לגדר המערכת בעקבות האירוע.

בתוך כך, מקורות פלסטינים דיווחו על ירי פגזים לעבר עמדה של כוח הריסון של חמאס, באזור דיר אל-בלח שבמרכז הרצועה. בהודעה שפרסם הגי'האד האסלאמי נמסר: "הירי האקראי מצד ישראל על אזרחים בבתיהם ובשדותיהם חוזר על עצמו. אנו מזהירים את ישראל, אם הטרור הזה ימשיך הוא יוביל לתגובה פלסטינית וישראל היא שתישא באחריות לכך".

העיתון הלבנוני אלאחבאר דיווח אתמול ממקורות עלומים כי השקט בגבול ישראל-עזה עומד להסתיים, וההסלמה לאורך הגבול תיגבר בימים הקרובים. זאת בשל המצור הכלכלי על עזה, אי קידום מיזמי פיתוח גדולים ברצועה, ועל רקע העובדה שהסיוע הקטרי מסתיים החודש ואין שום סימן שבכוונת קטר לחדש את הסיוע למשך חצי שנה נוספת.

במקביל, צרור בלונים עם מטען חשוד אותר אתמול סמוך לקיבוץ ניר עוז במועצה האזורית אשכול, שבעוטף עזה. חבלני המשטרה הוזעקו למקום. בלילה אות יום נשמע בנתיבות קול נפץ. מבדיקה עלה שמדובר בפריט נפיץ שלפי החשד הגיע בבלון והתפוצץ במקום.