נתניהו, מוזס, אלוביץ'
צילום: רועי אלימה, יונתן זינדל, פלאש 90

התביעה במשפט נתניהו לביהמ"ש: אין שינוי, נתחיל עם תיק 4,000

התביעה דוחה את בקשת באי כוח הזוג אלוביץ' שטענו כי לא יוכלו להיערך במועדים שקבע בית המשפט
אמוץ שפירא
09 באוגוסט 2020
16:05

התביעה במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הזוג אלוביץ' ונוני מוזס הבהירה היום כי תפתח את טיעוניה במשפט בתיק 4,000. בכך דוחה התביעה את בקשת באי כוח הזוג אלוביץ' שטענו כי לא יוכלו להיערך במועדים שקבע בית המשפט.

בדיון הקודם אמרה התובעת כי בכוונתם לפתוח בתיק 4,000, אך היא נכונה לשקול זאת שוב. עתה בתגובה לבית המשפט כותבות התובעות במשפט כי לאחר בחינת טענות באי כוח הזוג אלוביץ', המאשימה סבורה שאין הצדקה לשנות את עמדתה המקצועית ביחס לסדר הבאת העדים (שהם עדי מדינה), וטענותיהם אינן מצדיקות שינוי בלוח הזמנים שקבע בית המשפט.

התביעה אומרת כי לזוג אלוביץ' ולבאי כוחם ניתן מספיק זמן ואף יותר מכך לצורך היערכות למשפט וסדר התיקים. התובעות כותבות כי חלק לא מבוטל של חומר החקירה הועמד לעיונם כמעט שנתיים לפני תחילת שלב ההוכחות.

ביום שישי האחרון, פורסם בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי בכירים במערכת אכיפת החוק טוענים כי יש להגביר את האבטחה סביב התובעת, המשנה לפרקליט המדינה ליאת בן ארי. על פי הודעת הפרקליטות לבית המשפט, החומר שנאסף ברשתות החברתיות של חלק מתומכי ראש הממשלה, מלמד על "ניסיונות להלך אימים" על בן ארי ולרפות את ידיה באמצעות "פרסומים כוזבים" על מנת להשפיע על החלטותיה ואולי לגרום להתפטרותה.

בנושא משפט נתניהו עצמו, פורסם כי ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אין כוונה להתנגד לצירוף של עורך הדין בועז בן צור לצוות ההגנה של נתניהו. פורסם עוד כי אין למנדלבליט כוונה לתמוך בעתירה שהגישה שלשום התנועה לאיכות השלטון, לפיה בן צור, שייצג שני עדי תביעה מרכזיים בתיק 1,000 ובתיק 2,000, ארנון מילצן והעוזרת שלו הדס קליין, אינו יכול לייצג את נתניהו בתיק 4,000. אף שיש לכאורה ממש בעתירה הזאת, צפוי היועץ המשפטי לממשלה לבקש לדחות אותה כדי לא לאפשר לנתניהו לחזור על טענותיו שהמדינה מונעת ממנו הגנה משפטית ראויה.