תקיפה בעזה, ארכיון

בתגובה לטרור הבלונים: צה"ל תקף בעזה

צה"ל: כלי טיס תקף עמדת תצפית של חמאס בצפון הרצועה • מקורות בעזה לכאן חדשות: ישבנו בשקט חודשים וישראל מסמסה את ההבנות • הפרחת בלוני התבערה נמשכת: שתי שריפות פרצו בעוטף עזה, זה היום הרביעי ברציפות. מוקדם יותר בוצע ירי לעבר כוח צה"ל שהוקפץ לגדר המערכת בגבול עזה
גל ברגר ואיציק זוארץ
09 באוגוסט 2020
16:54
עודכן ב 23:42

בתגובה להמשך הפרחת בלוני התעברה ותקרית הירי בכיסופים תקף הלילה (ראשון) צה"ל ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי כלי טיס תקף עמדת תצפית של חמאס בצפון הרצועה. 

מוקדם יותר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי בעזה מבהירים שהלחץ הגובר על ישראל בימים האחרונים מכוון, כדי שישראל תזרז את הפרויקטים לרצועה, ותסייע בהקלת המצוקה הכלכלית. מקורות בעזה מסרו לכאן חדשות: ישבנו בשקט חודשים וישראל מסמסה את ההבנות. אין שיפור בחשמל, אין מיזמי תעסוקה, אין קידום פרויקטים. עוד אמרו המקורות כי הירי של צה"ל אל דייגים וחקלאים התגבר, צריך לעצור את זה.

מוקדם יותר היום שתי שריפות פרצו באזור יער בארי בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו מהרצועה. כוחות הכיבוי שהגיעו למקום השתלטו על האש. זה היום הרביעי ברציפות בו מופרחים בלונים מהרצועה וגורמים לשריפות בעוטף עזה. רשות הטבע והגנים עדכנה כי מחזרת טרור הבלונים נשרפו כאלף דונמים בשטחי השמורות בדרום.

אתמול אותר צרור בלונים עם מטען חשוד סמוך לקיבוץ ניר עוז במועצה האזורית אשכול. חבלני המשטרה הוזעקו למקום. בליל אותו יום נשמע בנתיבות קול נפץ, ומבדיקה עלה שמדובר בפריט נפיץ שלפי החשד הגיע בבלון והתפוצץ במקום. ביום שישי פרצה שריפה באזור קיבוץ ניר עם שבעוטף עזה, כשלפני השריפה נצפו הפרחות בלונים.

מוקדם יותר היום בוצע ירי לעבר כוח צה"ל שהוקפץ לגדר המערכת בגבול רצועת עזה. מצה"ל נמסר כי הכוח הוקפץ בעקבות שמיעת ירי לעבר עובדי המכשול התת-קרקעי בגבול, והצבא ירה מרגמות למיסוך המרחב. אין נפגעים באירוע, אך העבודות במקום הופסקו. מהמועצה אזורית אשכול נמסר כי צה"ל גם סגר את הצירים המובילים לגדר המערכת בעקבות האירוע.

בתוך כך, מקורות פלסטינים דיווחו על ירי פגזים לעבר עמדה של כוח הריסון של חמאס, באזור דיר אל-בלח שבמרכז הרצועה. בהודעה שפרסם הגי'האד האסלאמי נמסר: "הירי האקראי מצד ישראל על אזרחים בבתיהם ובשדותיהם חוזר על עצמו. אנו מזהירים את ישראל, אם הטרור הזה ימשיך הוא יוביל לתגובה פלסטינית וישראל היא שתישא באחריות לכך".

העיתון הלבנוני אלאחבאר דיווח אתמול ממקורות עלומים כי השקט בגבול ישראל-עזה עומד להסתיים, וההסלמה לאורך הגבול תיגבר בימים הקרובים. זאת בשל המצור הכלכלי על עזה, אי קידום מיזמי פיתוח גדולים ברצועה, ועל רקע העובדה שהסיוע הקטרי מסתיים החודש ואין שום סימן שבכוונת קטר לחדש את הסיוע למשך חצי שנה נוספת.