ח"כ צבי האוזר
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ האוזר: אקדם הצעת חוק לדחיית פיזור הכנסת גם אם התקציב לא יאושר החודש

יו"ר ועדת החוץ והביטחון בריאיון לכאן רשת ב: ביקשתי לשנות את המועד שבו הכנסת צפויה להתפזר אוטומטית מ-100 ימים מיום כינון הממשלה ל-200. החוק יונח מחר בפני הכנסת ובכוונתי לבקש מוועדת הכנסת פטור מחובת הנחה
כאן הלילה
09 באוגוסט 2020
23:58

חבר הכנסת צבי האוזר מסיעת דרך ארץ אמר הלילה (ראשון) בריאיון בכאן רשת ב כי בכוונתו להגיש הצעת חוק ולפיה לא הולכים לבחירות, גם אם תקציב המדינה לא יאושר ב-25 באוגוסט.

חבר הכנסת האוזר, שכיהן בעבר כמזכיר הממשלות ה-32 וה-33, הסביר  בתוכנית "כאן הלילה" עם יעקב אייכלר: "ביקשתי להגיש הצעת חוק לשינוי אותו מועד שבו הכנסת צפויה להתפזר בצורה אוטומטית אם לא מאושר תקציב. הצעת החוק שלי דוחה במקום התפזרות הכנסת 100 ימים אחרי כינון הממשלה ל-200 ימים. החוק יונח מחר בפני הכנסת ובכוונתי לבוא לוועדת הכנסת ולקבל פטור מחובת הנחה".

בהתייחס לחוסר ההסכמות בין הליכוד וכחול לבן סביב סוג התקציב שיש להעביר – חד-שנתי או דו-שנתי – אמר האוזר כי בכחול לבן צודקים בטענתם כי יש לפעול על פי ההסכם קואליציוני: "הסכמים צריך לכבד – זו גישתי העקרונית. בשיח כן ומועיל בין הליכוד לכחול לבן יגיעו לעמק השווה. ייתכן וצריך לזה עוד זמן. גם אם יעבור תקציב חד-שנתי הליכוד צריך עוד זמן, אי אפשר לעמוד בלוחות הזמנים כשהכנסת מתפזרת".

האוז הוסיף כי צריך לקחת בחשבון כי בחורף תהיה עלייה בתחלואה במגפת קורונה, ויש לדחות את מועד אישור התקציב גם בשל סיבה זו: "אין לנו ברירה אחרת אלא לאשר תקציב, אלא להתאחד כולם סביב אותה מטרה – להיאבק במגפה. לעבור עכשיו למצב שבו לצד נגיף קורונה איתו אנו מתמודדים כעת ונגיף השפעת איתו נתמודד בחורף גם את נגיף הבחירות – זו גזרה שהציבור לא יכול לעמוד בה, ופגיעה אנושה באינטרס של מדינת ישראל".