ביהמ"ש המחוזי בירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ביהמ"ש הורה לפרקליטות להשיב לרוב שאלות סנגורי הזוג אלוביץ'

מדובר בשאלות אם יש חומרי חקירה נוספים או מידע נוסף על פערים בין החומר שבידי המדינה לחומר שנמסר לסנגורים, בנוגע לחקירת בנם של הזוג אור אלוביץ' ולגבי עדכון סדר העדים שיעידו - תוך חודש
תמר אלמוג
10 באוגוסט 2020
19:08

תיקי ראש הממשלה נתניהו: בית המשפט המחוזי בירושלים הורה היום (שני) לתביעה להשיב עד לתחילת חודש ספטמבר לשאלת סנגוריו של שאול אלוביץ' - אם יש חומרי חקירה נוספים או מידע נוסף על פערים בין החומר שנמסר להם לחומר שבידיה. עוד הורה בית המשפט לתביעה להשיב לשאלות הסנגורים בנוגע לחקירה והדרך שבה לחצה המשטרה על בנם של הזוג אלוביץ' במסגרת התיק.

כמו כן הורה בית המשפט לפרקליטות להודיע תוך חודש ועד ב-15 בספטמבר למסור לבאי כוחם של הזוג אולוביץ' ומוזס מה יהיה סדר הבאת העדים באישום הנוגע לפרשת 4,000, ומידע לגבי המסמכים שתציג הפרקליטות לכל עד במהלך העדות. הפרקליטות גם נדרשת להעביר לנאשמים את תיעוד ראיונות העדים, שעורכים תמיד לקראת שלב העדויות, מיד לאחר עריכתם.

בתוך כך, התביעה במשפטו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הזוג אלוביץ' ונוני מוזס הבהירה אתמול כי תפתח את טיעוניה במשפט בתיק 4,000. בכך דחתה התביעה את בקשת באי כוח הזוג אלוביץ' שטענו כי לא יוכלו להיערך במועדים שקבע בית המשפט.

התביעה ציינה כי לזוג אלוביץ' ולבאי כוחם ניתן מספיק זמן ואף יותר מכך לצורך היערכות למשפט וסדר התיקים. התובעות כתבו כי חלק לא מבוטל של חומר החקירה הועמד לעיונם כמעט שנתיים לפני תחילת שלב ההוכחות.