גן ילדים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הוציאה את הילדה מהגן בשל חשד להתעללות וקיבלה דרישה לתשלום

התיק נגד הסייעות החשודות נסגר בשל חוסר ראיות ואחת המתלוננות קיבלה מנעמת מכתב דרישה לתשלום חוב על סך 850 שקלים • נעמת: "ההחזר הכספי מתבצע על פי כללים ברורים, אך מקרה זה יועבר להחלטת ועדת חריגים שתבחן שוב את העניין"
איתי שיקמן
11 באוגוסט 2020
07:53

מורן, אמא לילדה בגן מפוקח של נעמת במודיעין, הוציאה את בתה מהגן לאחר שחשדה שצוות הגן מתנהל באלימות כלפי הילדים. בימים האחרונים, כשנה לאחר האירוע, היא קיבלה מכתב דרישה מנעמת לתשלום חוב של 850 שקלים לרשת. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.


בספטמבר 2019 מורן חשדה כי התנהלות הצוות אינה כשורה. מכיוון שבגן אין מצלמות היא הכניסה אליו מכשיר הקלטה, שבו נחשפה להתנהלות אגרסיבית של צוות הגן, ענישה באמצעות שליחתם של הפעוטות למקלחת, קללות ולכאורה אלימות. 

מורן, כמו גם הורים נוספים, מיהרה להוציא את בתה מהגן והגישה תלונה במשטרה. אחרי שהמשטרה חקרה את התלונות, התיק עבר לפרקליטות, שהחליטה בסוף אפריל לסגור אותו בשל חוסר בראיות, ובעיקר כי לא היו בגן מצלמות שיאששו את הדברים שנשמעים בהקלטה. 

מורן סיפרה לכאן חדשות על השתלשלות האירועים: "שמתי מכשיר הקלטה והזדעזעתי מארבע שעות שהיא הייתה שם. בחרתי להוציא אותה. ולפני מספר ימים קיבלתי מכתב שאני חייבת למעון 850 שקלים עבור חודש אוקטובר. הבת שלי בכלל לא הייתה במעון בחודש הזה". על הגן אמרה כי "הקושי הכי גדול הוא שזה היה גן בפיקוח. כולם מדברים על זה שצריך פיקוח אבל הנה זה קורה גם בגן בפיקוח".

מנעמת נמסר בתגובה: "האירוע טופל על ידי נעמת לפי הנהלים למרות שבחקירת המשטרה לא נמצאו ממצאים פליליים מובהקים. מבדיקה ראשונית עולה כי האם נדרשת לשלם עבור ימים בהם שהה בנה במעון בחודש ספטמבר בעוד שהתלונה על התנהגות בלתי נאותה של עובדות הגיעה רק בחודש אוקטובר. ההחזר הכספי מתבצע על פי כללים ברורים, אך מקרה זה יועבר להחלטת ועדת חריגים שתבחן שוב את העניין".

מהפרקליטות נמסר: "מדובר בקלטת של מספר שעות בה נשמעות עובדות הגן מדברות באופן אגרסיבי לילדים בגן, באופן שאינו הולם וראוי אך אינו עולה כדי עבירת התעללות או עבירה פלילית כלשהי על פי חוק העונשין. לאחר בחינת הראיות בתיק, התיק נסגר מחוסר ראיות".