הטנקים והעשן
צילום: ערוץ "אל-מנאר"

טנקים של צה"ל פטרלו במובלעת ישראלית בגבול לבנון

ברקע ההודעה על דילול הדרגתי של הכוחות בגבול הצפון, חיזבאללה דיווח כי רימון עשן נורה משלושה טנקים שחצו את הגדר הבין-לאומית
רובי המרשלג ועידו קורן
11 באוגוסט 2020
12:03

אחרי שבועיים, חזרה הדרגתית לפעילות גלויה על הגדר: טנקים של צה"ל פטרלו הבוקר (שלישי) במובלעת ישראלית בגבול לבנון וביצעו סריקות ופעולות איסוף של כוחות שריון וחיל רגלים. מהצבא נמסר כי "הפעילות התקיימה בתיאום עם הגורמים הרלוונטים. ‏צה"ל ממשיך לשמור על מוכנות מוגברת ולפעול באמצעות פעולות יזומות בסמוך לגבול להגנת תושבי הצפון ולמימוש ריבונותה של מדינת ישראל".

בערוץ "אל-מנאר" השייך לחיזבאללה דווח כי שלושה טנקים חצו את הגדר האלקטרונית בקו הכחול באזור הכפר מיס ג'בל. כתב הערוץ פרסם תיעוד של רימון עשן שהטנקים ירו לאחר נסיגתם מהמקום, כביכול. אחרי כשבועיים צה"ל חוזר בהדרגה לפעילות גלויה על הגדר.

אתמול דווח על דילול הכוננות בגבול הצפוני וחזרה מדורגת לשגרה, בהתאם להערכת מצב שהתקיימה. חלק ממגבלות התנועה לרכבים צבאיים הוסרו ונפתחו חלק מהחסימות באזור גבול הצפון. מצה"ל נמסר כי המחסומים נועדו למנוע הגעה של אנשי צבא לקרבת הגבול מחשש לפעולת נקם של חיזבאללה על הרג פעיל הארגון בדמשק לפני כשלושה שבועות. עם זאת, הודגש כי הכוננות בגבול הצפון עדיין בתוקפה.

סבב המתיחות הנוכחי בין ישראל לחיזבאללה החל ב-20 ביולי, כשפעיל הארגון וכן לוחמי מיליציות איראניות נהרגו בתקיפה אווירית שיוחסה לישראל. שבוע לאחר מכן הודיע צה"ל כי סיכל ניסיון חדירה של חמושים לאזור הר דוב. בשבוע שעבר סוכל ניסיון הנחת מטענים בגבול הגולן, אירוע שלפי צה"ל אינו קשור באופן ישיר לחיזבאללה. ביום שישי האחרון צה"ל הודיע כי הפיל רחפן שחדר לשטח ישראל באזור החרמון מכיוון גבול לבנון.