פרופ' רוני גמזו

פרופ' גמזו: אם נטיל סגר על ערים אדומות - הוא יכלול הגבלות תנועה

ממונה הקורונה בריאיון בחדשות הערב בכאן 11: "אם יוחלט על סגר, הפעם, שלא כמו הסגרים הקודמים, יהיו מגבלות תנועה בתוך מוקדי התחלואה המסוגרים". פרופ' גמזו ציין - "לא עושים עבודה טובה באיתור מגעים"
חדשות הערב
11 באוגוסט 2020
14:02
עודכן ב 20:44

הפרופסור רוני גמזו, הממונה על המאבק בקורונה, אמר היום לדוריה למפל כי אם התחלואה תימשך – גם בכיתות הנמוכות לא ילמדו ב-1 בספטמבר. בריאיון בחדשות הערב בכאן 11 אמר כי טרם החליט אם להטיל סגר על ערים אדומות, אבל הוא הדגיש שאם יוחלט על סגר, הפעם, שלא כמו הסגרים הקודמים, "יהיו מגבלות תנועה בתוך מוקדי התחלואה המסוגרים". 

צפו בריאיון המלא עם פרופסור גמזו

גמזו התייחס למצב בבתי החולים ואמר כי "אנחנו לא על סף קריסה. יש בתי חולים מלאים ויש בתי חולים יחסית ריקים – יש צורך בוויסות. קורא למשרד האוצר לא להערים קשיים. לתת לבתי החולים מה שהם צריכים ולא להתנות את הסיוע".

מוקדם יותר ערך גמזו תדרוך בנוגע להמשך המאבק בהתפשטות נגיף קורונה. בדבריו אמר גמזו שרבים פוחדים להיבדק - וזה יוצר תחלואה חבויה. הוא הוסיף: "הציבור צריך להבין עסק שעובר על מגבלת ההתקהלות הוא עסק שייסגר". 

"קשה להוריד תחלואה. יש ערים אדומות, בפרט בחברה הערבית והחרדית. לא הייתי בעד סגר כי זאת כותרת יפה אבל בסוף בתוך העיר כולם נדבקו מכולם", הוסיף גמזו. "לכן אני מעדיף לטפל בתוך הערים. זאת עבודה מורכבת וזה לא קורה מהר. העבודה בערים האדומות והכתומות קריטית. זה לא קורה ביום יומיים. תהליך ניהולי שהיו צריכים להתחיל קודם. אולי נצטרך סגר אבל אנחנו נמצה קודם אפשרויות אחרות". 

ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי, אמרה כי "אנחנו מרחיבים את היקף הבדיקות ונבדוק גם אנשים ללא תסמינים שהיו במגע עם חולה מאומת אם בחקירה האפידמיולוגית הוגדר שהיה ביניהם 'מגע מסוכן'. אני מבקשת מכולם: גם אם יש תוצאה שלילית בכניסה לבידוד חייבים להשלים את ימי הבידוד. קוראת לציבור להיבדק אם לא מרגשים טוב, ועד שיש תוצאות בדיקה לא להסתובב בחוץ".  

לפי משרד הבריאות אתמול אובחנו 1,693 נדבקים חדשים בקורונה, ומספר המתים מהנגיף עלה ל-622. עד כה החלימו 60,019 נדבקים. מספר החולים קשה עומד על 375 ומספר המונשמים ירד ל-110. בסך הכל בוצעו אתמול 22,833 בדיקות, אחרי יומיים של מספר בדיקות נמוך שהיה בסוף השבוע.