האדמו"ר מסדיגורה, 2017
צילום: דוברות המשטרה

האדמו"ר מסדיגורה הרב ישראל משה פרידמן מובא למנוחות

כ-1,000 בני אדם מלווים למנוחות את הרב, שנפטר אתמול בגיל 65 לאחר מחלה ממושכת • הרב פרידמן היה חבר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל והקים את בית המדרש של חסידי רוז'ין "אור ישראל" בלונדון
עקיבא ווייס
11 באוגוסט 2020
16:44
עודכן ב 18:35

האדמו"ר מסדיגורה הרב ישראל משה פרידמן, חבר מועצת גדולי התורה של אגודת-ישראל, שנפטר הלילה (שלישי) בגיל 65 בבית החולים שיבא בתל השומר לאחר מחלה קשה – הובא היום (שלישי) למנוחות בבית העלמין בגבעתיים. כ-1,000 בני אדם משתתפים במסע הלוויה שהחל בבני ברק.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לאדמו"ר: "היה דמות מופת לרבבות. אצילותו ונועם הליכותיו, הנהגותיו ודבקותו בתורה ובדרך ארץ, היו ויהיו מופת לכולנו". גם חבר הכנסת גדעון סער ספד לו בעת קבלת ההודעה על פטירתו: "מאיר פנים לכל אדם ונשא על דגלו את הערבות ההדדית והעזרה לזולת. היה מתלמידיו של אהרן 'אוהב את הבריות ומקרבן לתורה'. הוא יחסר למשפחתו ולחסידיו בארץ ובתפוצות".

המשטרה נערכה בכוחות גדולים לקראת מסע הלוויה, וביקשה מהציבור לצמצם הגעה כדי למנוע התקהלויות לאור התפשטות מגפת קורונה. המשטרה ציינה שתושבי המקום ייכנסו לרחוב עם הצגת תעודת זהות. הורדה והעלאה של נוסעים תעשה ברחוב עליית הנוער בגבעתיים.

הרב ישראל משה פרידמן נולד בארצות הברית לאדמו"ר אברהם יעקב פרידמן ולציפורה פייגא, בילדותו עלתה משפחתו לישראל. הוא הקים את בית המדרש של חסידי רוז'ין "אור ישראל" בלונדון. עד למינויו כאדמו"ר עמד בראש הקהילה ובית המדרש והיה רב חסידי מסדיגורה בעולם ומורה צדק בבית דין התאחדות קהילת החרדים בלונדון. האדמו"ר למד בישיבה פונוביז הליטאית בבני ברק וקיבל את הנהגת החסידות בפטירת אביו לפני שבע שנים, ובשנות כהונתו הוקמו מרכז הקהילה בבני ברק ובתי כנסת נוספים בביתר עילית אלעד ומודיעין עילית.

החל מהשעה 15:00 ועד השעה 18:00 ייסגרו לתנועת כלי רכב הרחובות הבאים בעיר בני ברק ריינס, אהרוניביץ בקטע שבין רחוב ריינס לרחוב עזרא ורחוב עזרא 1-20. בנוסף, החל מהשעה 17:00 ייסגר לתנועה בהדרגה רחוב אבני זיכרון בגבעתיים בקטע שבין עליית הנוער לבין רחוב רמב"ם.

תגיות:
בני ברק