תיעוד מהתקיפה בנמל יפו

כתב אישום הוגש נגד שני נערים בגין התקיפה על רקע הומופובי בנמל יפו

על פי כתב האישום אחד מהם אמר כי נטייה מינית הומוסקסואלית מביאה "שם רע" למגזר, ואם המתלוננים היו מתגוררים בלוד "מזמן הם לא היו בחיים". אחד המותקפים בביקורת על המשטרה: מדוע רק שניים נאשמים, היכן שאר התוקפים?
דניאל אלעזר
11 באוגוסט 2020
17:08
עודכן ב 17:34

כתב אישום הוגש היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שני קטינים, בני 15 ו-17 מלוד בגין תקיפת צעירים על רקע הומופובי בנמל יפו. לפי כתב האישום, אחד מהם אמר כי נטייה מינית הומוסקסואלית מביאה "שם רע" למגזר, ואם המתלוננים היו מתגוררים בלוד "מזמן הם לא היו בחיים". יחד עם כתב האישום, הוגשה בקשה למעצרם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

על פי כתב האישום, קבוצת נערים ובהם שני הנאשמים המתינו במזח בתור לעלות לספינה. כשהבחינו במתלוננים והסיקו שהם נמנים עם הקהילה הגאה, הסתכלו עליהם וקראו לעברם קריאות. אחד הנערים ירקו לעברם.  כשהבחין בעל הספינה במתרחש, הוא מנע מחברי הקבוצה לעלות לספינה, ואישר להם רק לאחר שהתנצלו והתחייבו להתנהג באופן ראוי על הספינה. בהמשך, שבו הנאשמים ותקפו את שני הצעירים בטיילת הסמוכה, תוך שהם צועקים "אתם הומואים". 

א׳, אחד הצעירים שהותקפו, מתח היום ביקורת על המשטרה על כך שהוגשו כתבי אישום נגד רק שניים מהתוקפים, בעוד שלדבריו יתר התוקפים כלל לא נעצרו. ״יש עוד אנשים שתקפו, איך זה רק שניים?", אמר בשיחה עם כאן חדשות. "מה עם האחרים? כל אחד שעשה את זה צריך לשלם. זה שיגעון, תקיפות בלי סיבה - אסור לשתוק על זה. זה מיני טרוריזם. אם לא ישלמו, מה יקרה? ימשיכו לתקוף״. 

זמן קצר לאחר מעצרם של הנאשמים, נערך עימות בין אחד המתלוננים, א׳, לבין אחד הנאשמים, במהלכו ניסה הנאשם לטעון בגרסתו שהובאה בפעם הראשונה בכאן חדשות, כי השניים בילו יחד לפני התקיפה על הספינה, דבר שהתברר כשקר בכתב האישום.

אחד הצעירים, בן 20, שנפצע באירוע סיפר בשבוע שעבר לכאן חדשות על השתלשלות האירועים, ואמר כי חש פחד ולכן איפשר שיכו אותו. "חשבתי שאני הולך למות. הם ידעו שאנחנו הומואים - הוא אמר לי 'חזרתי אליך יא הומו'", שחזר.

עוד סיפר הצעיר כי "חשבתי שאני הולך למות. ירדתי מהספינה ואז הם התחילו לירוק עלינו, בלי שדיברנו איתם, בגלל שלבשתי קצר וראו שאני הומו. בעל הספינה לא רצה להכניס אותם לספינה. אחד התוקפים נתן לי מכה ונפלתי על הרצפה. לקחתי את הגז המדמיע שלי רדפתי אחריו לרסס אותו ואז קפצו עליי 20 בדואים. קפצו עלי פתאום, אין שום סיבה. התחילו לתת מכות. השתמשתי בכל הגז. נעצר לי החמצן בגלל זה והפסקתי לראות".

מנגד, הנער החשוד בתקיפת הצעירים טען בשבוע שעבר: "אני לא שונא הומואים. באתי לרקוד. רקדתי איתם על הספינה. שתיתי ושמחתי איתם. אם הייתי שונא אותם זה לא היה קורה. דרכתי בטעות על מישהו, לאחר מכן הם התחילו לתקוף אותי. ריססו אותי בגז מדמיע וירקו עליי. ניסיתי בסך הכל להגן על עצמי".

תגיות:
יפו