סגר על ביתר עילית, יולי
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

בממשלה בוחנים הטלת סגר - במתכונת מגבילה יותר

קבינט הקורונה צפוי להתכנס ביום חמישי כדי לדון בין היתר בצעדים נוספים להורדת נתוני התחלואה. הקו האדום של משרד הבריאות: 700 חולים שמצבם קשה • מנתוני התמותה של משרד הבריאות עולה שעד ל-8 באוגוסט מתו מקורונה 89 בני אדם - כפול מבחודש יולי באותה תקופה
גילי כהן וקטי דור
11 באוגוסט 2020
21:36

בממשלה בוחנים הטלת סגר על ערים "אדומות", אבל במתכונת שונה - ואולי אף מגבילה יותר, כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. ממונה הקורונה פרופסור רוני גמזו רמז כי זו תהיה מתכונת שתהיה דומה לעוצר. קבינט הקורונה צפוי להתכנס ביום חמישי כדי לדון בין היתר בצעדים נוספים להורדת נתוני התחלואה.

בריאיון בחדשות הערב בכאן 11 אמר גמזו כי טרם החליט אם להטיל סגר על ערים אדומות, אבל הוא הדגיש שאם יוחלט על סגר, הפעם, שלא כמו הסגרים הקודמים, "יהיו מגבלות תנועה בתוך מוקדי התחלואה המסוגרים".

עוד פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי משרד הבריאות פרסם את הקו האדום שלו להחרפת ההגבלות ושקילת סגר: 700 חולים במצב קשה ומונשמים שיתאשפזו ויזדקקו לטיפול אינטנסיבי. כך לדברי גורם בכיר במשרד לכאן חדשות. הגעה לקו האדום תיצור קושי במתן טיפול איכותי ואינטנסיבי, ולכן יהיה צורך לשקול החמרת הגבלות וסגר.

בנוסף, מנתוני התמותה של משרד הבריאות עולה כי בחודש אוגוסט, עד ל-8 בחודש, מתו 89 בני אדם - שיעור שהוא כמעט כפול מהשיעור בחודש יולי באותה תקופה. בכל חודש יולי מתו 194 בני אדם, פי 5 מחודש יוני. אם שיעור התמותה יימשך כך, חודש אוגוסט עלול לשבור שיא בתמותה מקורונה.


שלשום, שרי קבינט הקורונה אישרו את המשך הגבלות ההתקהלות הקיימות, בהן: איסור התקהלות של 20 אנשים בשטח פתוח ועשרה בשטח סגור, תפילה במתחם סגור עד עשרה אנשים, שירות משלוחים יחויב להניח את המשלוח בפתח הבית, איסור גורף על הפעלה של בר, דיסקוטק ומועדון, פארקי מים ושעשועים, ואולמות אירועים.