הפגנת ההורים ברמלה, 6 באוגוסט
צילום: פלאש 90

ההתעללות ברמלה: כתב אישום יוגש נגד שבעה מהחשודים

לבית המשפט הובאו צמד בעלי הגן ושבע הסייעות. הסייעות ענבר דוניו וקלודין מאיר ישוחררו למעצר בית במהלך היום • במשטרה סיימו לצפות בכל מאות הסרטונים המתעדים את ההתעללות בגן מכל שמונה המצלמות, ואמרו כי יש יותר מ-200 מקרי אלימות בתיעודים
איתי שיקמן
12 באוגוסט 2020
12:50

פרשת ההתעללות בגן "טולי" ברמלה: בית משפט השלום בראשון לציון דן הבוקר (רביעי) פעם נוספת בהארכת מעצרם של תשעת החשודים - צמד בעלי הגן ושבע הסייעות. כתב אישום יוגש נגד שבעה מהחשודים. הסייעות ענבר דוניו וקלודין מאיר ישוחררו למעצר בית במהלך היום.במשטרה סיימו לצפות בכל מאות הסרטונים המתעדים את ההתעללות בגן מכל שמונה המצלמות, ואמרו כי יש יותר מ-200 מקרי אלימות בתיעודים. חלק מההורים צפו בסרטונים גם כן. מרטין סוארז, אחד מההורים בגן, אמר: "אל תגידו לי זה לא יקרה, לכולנו זה קרה. הן צריכות להישלח לכלא, אני לא צריך להילחם שהן ייכנסו לשנת מאסר, לא צריך חוקים חדשים, עכשיו שייכנסו"

השופטת בתיק, דיבון סגל, אמרה בדיון שהתקיים ביום שני כי "מנהלת הגן, ליטל ברסי, חשודה בנקיטת אלימות באופן ישיר כלפי מי מהפעוטות. מתיק החקירה עולה בבירור כי היא הנחתה את מי מהסייעות לנקוט באלימות כלפי הפעוטות כדרך הטיפול בהם". על בעלה, משה ברסי, הוסיפה: "על פי החשד מדובר במי שפנו אליו לעזרה כדי לסייע בטיפול בילדים. כשהם עשו בגן דברים שלא תאמו את הציפיות, החשוד נטל אותם בכוח ובאופן אגרסיבי". 

שבע הסייעות שחשודות בהתעללות הן חני צאצאשוילי, אורלי שרגני, ענבל דוניו, רוחמה סעד, נירית שויד, בטי זיתון וקלודין אמיר. לחלקן מיוחסים עשרות מקרי אלימות שתועדו במצלמות הגן, לאחרות מיוחסים מקרי אלימות בודדים, אך הן לא עשו דבר כשהיו עדות להתעללות.