סייעות הגן

גרסת החשודות: פעלנו בחוסר רגישות - זו לא אלימות

הסייעות מהגן ברמלה, רוחמה סעד ונירית שוויד, בחקירתן: פעלנו אולי בצורה לא נאותה. בעלי הגן טענו שלא ידעו - "קשה לעיכול". עורך דינם של ליטל ומשה ברסי בתחילת הדיונים - "מרשיי שותפים לתחושת חוסר האמון ויעזרו להורים" | גרסת החשודים
הדס גרינברג ואיתי שיקמן
12 באוגוסט 2020
14:04

פרשת ההתעללות בגן ברמלה:  בחקירת הסייעות החשודות, רוחמה סעד ונירית שוויד, הן טענו כי פעלו בחוסר רגישות ובצורה "אולי לא נאותה", אך הכחישו התעללות בילדים וטענו שזה לא אלימות. בעלי הגן, ליטל ומשה ברסי, טענו בתחילה שלא ידעו דבר ושהם ראו את הסרטונים "הקשים לצפייה ולעיכול". לדבריהם, הם שותפים לתחושת חוסר האמון.

תיעוד ההתעללות

עורכת דינם עידית רייכרט, מסרה לכאן חדשות: "מדובר בסרטונים קשים לצפייה ולעיכול. מרשיי אינם חשודים אלא להיפך, הם שותפים לתחושת משבר האמון, ההלם והזעם המופנים אל המעורבות שנהגו בתינוקות חסרי ישע כמפלצות. למרבה המזל, הגן רושת במצלמות, בהסכמת מרשיי אף על פי שהחוק אינו מחייב, והודות לכך נחשפו המעשים המזעזעים".

מתוך ההתכתבויות של בעלת הגן עם ההורים

עוד הוסיפה עורכת הדין של בעלי הגן: "מיד משנודע הדבר, מסרו מרשיי עדות פתוחה במשטרת ישראל, העבירו לרשותה את הסרטונים, שיתפו פעולה ויסייעו ככל הניתן עד למיצוי החקירה נגד החשודות. יצוין כי מדובר בגן מורשה ומפוקח ותיק ובעל מוניטין. בגן יש כמה קבוצות גיל והאירועים הקשים אירעו בקבוצת גיל אחת. הפגיעה במרשיי קשה ומטילה דופי בשאר אנשי הצוות על לא עוול בכפם. מרשיי כואבים את כאב הילדים והוריהם ויסייעו ככל שיידרשו".

עורך הדין אביחי חג׳בי, סנגורה של חני צאצאשווילי, ציין: ״למדנו היום שאפשר לדעת איזה וכמה סרטונים מיוחסים לכל סייעת וסייעת. אני מבקש לאבחן בין הלקוחה שלי לבין האחרות. הלקוחה שלי שונה בעשרות מונים ממה שהוטח בסייעות האחרות שנעצרו".

עורך הדין עופר רשו המייצג את הסייעת החמישית, ענבר דוניו, שנעצרה בחשד לתקיפת קטין: ״היא מכחישה בתוקף את המיוחס לה, אשר אינו קשור לפרסומים שפורסמו עד-כה כנגד מעורבים אחרים״.