רה"מ ורעייתו שרה נתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

ח"כ תומא סלימאן על טענות שרה נתניהו: "הפכה בכוח לדמות ציבורית"

ח"כ מהרשימה המשותפת התייחסה לטענות של נתניהו כי עברה הטרדה מינית ולתלונה שהגישה במשטרה. "נתניהו מבקשת סולידריות נשית, למה היא לא מבטאת סולידריות כזו?", תהתה תומא סלימאן
שלי וגואטה
12 באוגוסט 2020
18:35

חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן (הרשימה המשותפת) התייחסה הערב (רביעי) לטענותיה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו כי עברה הטרדה מינית ולתלונה שהגישה במשטרה. "היא הכניסה את עצמה בכוח לשיח הציבורי והפכה את עצמה לדמות ציבורית על אף שלא נבחרה", אמרה תומא סלימאן, שכיהנה בכנסת הקודמת כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בתוכניתם בכאן רשת ב. 

האזינו לריאיון עם ח"כ עאידה תומא סלימאן

עם זאת, הבהירה חברת הכנסת כי שום דבר לא מצדיק פגיעה באף אישה. "אני מצטערת על זה שמפגינים השתמשו בביטויים שיש בהם רמיזות מיניות. אסור לפתח את השיח הזה" הוסיפה תומא סלימאן. "כדאי לשאול את גברת שרה נתניהו, שמבקשת את הסולידריות הנשית, למה היא לא מבטאת סולידריות כזו ומואשמת בפגיעה בנשים שעבדו אצלה בבית ראש הממשלה?", תהתה.

אתמול הודיעה המשטרה כי היא חקרה באזהרה אדם שפרסם פוסט נגד שרה נתניהו בחשד להטרדה מינית. בפוסט כתב החשוד "אני כל כך פטריוט עד שמרגיש חובה לאומית להעמיד את שרה נתניהו על ארבע ואז בעוצמה יהודית ונחישות ציונית לחדור אליה מאחור". לאחר כמה שעות הגישה שרה נתניהו תלונה נוספת במשטרה בגין איומים על חייה.

לפני הודעת המשטרה, תקף ראש הממשלה בנימין נתניהו את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט על רקע האיומים שהוא ומשפחתו ספגו בתקופה האחרונה. "אפסות הפעולה שלך נוכח הקריאות לרצח שלי ושל בני משפחתי והאיומים באונס של רעייתי היא לא פחות מאשר התרה שערורייתית של דמנו", כתב נתניהו למנדלבליט. היועץ הגיב לנתניהו: "אין בסיס לטענותיך, גם למנהיגי ציבור יש תפקיד מרכזי בהרגעת הרוחות״. מנדלבליט הוסיף כי בחודשים האחרונים נפתחו 29 חקירות בגין איומים והסתה נגד נתניהו ובני משפחתו.