-

מתחילת השנה: כ-40 אירועי אלימות מצד נערי גבעות באזור יצהר

מנתוני מערכת הביטחון עלה כי יותר מ-20 מהמקרים כוונו נגד כוחות הביטחון והשאר נגד פלסטינים. ברוב המקרים לא היו עצורים ולא הוגש אפילו כתב אישום אחד נגד המתפרעים
כרמל דנגור
13 באוגוסט 2020
09:00

מתחילת השנה אירעו כ-40 אירועי אלימות מצד נערי גבעות באזור יצהר. מנתוני מערכת הביטחון שפורסמו הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב עלה כי יותר מ-20 מהמקרים כוונו נגד כוחות הביטחון והשאר נגד פלסטינים. 

אתמול, מאז פינוי אלים שאירע בבוקר, נרשמו עוד שלושה מקרים שבהם נערי גבעות יידו אבנים ובקבוקי צבע לעבר לוחמי משמר הגבול (מג"ב). ברוב המקרים השנה לא היו נפגעים, בכמה מהם היו פצועים במצב קל - אבל באף אחד מהמקרים לא הוגש כתב אישום, וברובם בכלל לא היו מעצרים.

גורם ביטחוני הבהיר: "באותו מקום שבו נפצעה לוחמת מג"ב מאבן בפניה, נפגעה שוב לוחמת מזריקות אבנים. תושבי יצהר לא הפיקו לקחים ולא הפנימו את חומרת המעשים. אלו פעילי טרור לכל דבר ועניין - אין הסבר אחר לפגיעה מכוונת בכוחות הביטחון אשר אמונים על ביטחונם".

מקרי האלימות נמשכים על אף שביצהר דורשים מנערי הגבעות לעזוב ומגנים את האלימות נגד כוחות הביטחון. אתמול בבוקר תקפו עשרות נערי גבעות רעולי פנים את כוחות מג"ב הפועלים סמוך ליישוב. לוחמת מג"ב נפצעה קל מפגיעת אבן, וכמה לוחמים נפגעו מפגיעות של בקבוקי צבע. המתפרעים גרמו נזק לכמה צמיגים של רכבי מג"ב. הכוחות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. כוחות מג״ב והמנהל האזרחי פינו שני אוהלים, סככה ומבנה קל מעץ שהוקמו באופן בלתי חוקי בשטח B בסמוך ליישוב.