השופטת וחבר הכנסת
צילום: דוברות הרשות השופטת, יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ קרעי: יש ניגוד עניינים בראשות הרכב השופטים במשפט נתניהו

חבר הכנסת בכאן רשת ב: בנה של השופטת פרידמן פלדמן עבד במשרד עורכי דין שכמה מבכיריו היו יועצים של עדי תביעה • לשעבר המשנה לפרקליט המדינה על האיומים נגד עו"ד בן־ארי: "אני דואג לזה שיש פה מסר לפרקליטים – אל תתעסקו בתיקים האלה"
דקלוינסון
13 באוגוסט 2020
09:23

חבר הכנסת שלמה קרעי מהליכוד דורש להדיח את השופטת רבקה פרידמן פלדמן מראשות ההרכב במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשל ניגוד עניינים. בראיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב אמר היום (חמישי) קרעי כי בנה של פרידמן פלדמן עבד במשרד עורכי דין שכמה מבכיריו היו יועצים של עדי תביעה במשפטו של ראש הממשלה. לדברי קרעי, לפי הנוהל שקבעה נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, ניגוד העניינים של השופטת תקף במשך זמן ממושך לאחר שבנה עזב את משרד עורכי הדין.

"חיות בישלה דייסה. בנה של השופטת של ראש הממשלה עבד במשרד עורכי דין שהופיע ברשימת מניעויות עד אוקטובר 2018. חודש וחצי לפני שהיא מונתה לראש ההרכב היא הסירה את המשרד מהרשימה. לא אני קבעתי את נושא ניגוד העניינים. אסתר חיות פרסמה ביום שישי נוהל. הסעיף היחיד שבו היא לא נתנה תוספת של חמש שנים, אפילו לא יום אחד, זה במקרה הסעיף הזה", אמר.

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ קרעי בכאן רשת ב

בתוך כך, עורך הדין יהודה שפר, לשעבר המשנה לפרקליט המדינה, אומר כי עורכת הדין ליאת בן־ארי אינה נרתעת מהאיומים עליה ותמשיך להוביל את התביעה במשפט נתניהו. "שוחחתי איתה, היא חשה חזקה ואיתנה. היא לא חוששת, היא עשויה מפלדה. היא תמשיך לקיים את המשפט הזה, איש לא יצליח לאיים עליה", אמר בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב.

"השאלה היא אם אנחנו מגינים עליה מספיק. ליאת בן־ארי עוברת עכשיו מסכת של הטרדות בלתי פוסקות, איומים על בניה. אני שמח שסוף־סוף היועץ המשפטי לממשלה פנה וביקש צו הרחקה. שמח שמפקד המחוז במשטרה סוף־סוף הורה להרחיק את המפגינים מליד ביתה. אני לא דואג לליאת, אני דואג לזה שיש פה מסר לפרקליטים – אל תתעסקו בתיקים האלה".

האזינו לריאיון המלא עם עו"ד שפר בכאן רשת ב