שריפה בעוטף, אמש
צילום: אמנון זיו, ביטחון חוף אשקלון

טרור הבלונים נמשך: 21 שריפות פרצו בעוטף עזה

מוקדם יותר נמסר מהמועצה האזורית שער הנגב כי אותרו שני בלונים חשודים – שנוטרלו על ידי חבלנים • גם הלילה צה"ל תקף ברצועת עזה
איציק זוארץ
13 באוגוסט 2020
13:42
עודכן ב 17:02

טרור הבלונים נמשך: ביער שוקדה ובשמורת בארי פרצו היום (חמישי) שריפות ככל הנראה בעקבות שיגור בלוני תבערה מרצועת עזה. משעות הבוקר פרצו 15 שריפות בסך הכל. מוקדם יותר נמסר מהמועצה האזורית שער הנגב כי אותרו שני בלונים עם פריטים חשודים, בשני ישובים שונים במועצה. צרור בלונים אחד נחת בתוך מושב יכיני. במקום לא היו תושבים. האירוע טופל על ידי חבלן. צרור בלונים נוסף נחת בחצר גן שעשועים בקיבוץ רוחמה. במקום לא שהו תושבים או ילדים. גם האירוע הזה טופל על ידי חבלן. 

צה"ל תקף הלילה יעדים של ארגון הטרור חמאס ברצועה, זה הלילה השני ברצף ובפעם הרביעית מתחילת החודש. מטוסי קרב וטנקים של צה"ל תקפו מתחם צבאי של הכוח הימי של חמאס, תשתיות תת-קרקעיות ועמדות תצפית של הארגון. טרם דווח על נפגעים או על נזק.


לפני כן הורה שר הביטחון בני גנץ, בתום התייעצויות ביטחוניות, על עצירת הכנסת הדלקים לרצועת עזה ועל צמצום מרחב הדיג ברצועה מ-15 לשמונה מיילים ימיים, באופן מיידי ועד להודעה חדשה. מעבר כרם שלום סגור מיום שלישי ומתאפשרת בו רק העברה של ציוד הומניטרי. ישראל צפויה להמשיך לנקוט בסנקציות אזרחיות, תקיפות מדודות ושימוש במתווכים. מבחינת ישראל, הפרחת הבלונים לא מצדיקה כניסה לעימות מול עזה, כל עוד אינה גורמת לנפגעים. במערכת הביטחון מעריכים כי התופעה לא תיעצר באופן מיידי.