תקיפת צה"ל בעזה ביוני האחרון

צה"ל תקף יעדים של חמאס בעזה בתגובה להפרחת בלוני התבערה והנפץ

מדובר צה"ל נמסר כי מטוסי ומסוקי קרב וטנקים תקפו מוצב של מערך ההגנה האווירית של חמאס, תשתיות תת קרקעיות ועמדות תצפית של ארגון
איציק זוארץ וכרמלה מנשה
14 באוגוסט 2020
01:26
עודכן ב 02:47

צה"ל תקף הלילה (שישי) יעדים של חמאס ברצועת עזה בתגובה להמשך הפרחת בלוני התבערה והנפץ. מדובר צה"ל נמסר כי מטוסי קרב, מסוקי קרב וטנקים תקפו מוצב של מערך ההגנה האווירית של חמאס, תשתיות תת קרקעיות ועמדות תצפית של הארגון. "צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות טרור לעבר שטח ישראל וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל", נמסר בהודעת הצבא.

במהלך היום פרצו באזור עוטף עזה 25 שריפות כתוצאה מבלוני תבערה, ומתחילת השבוע פרצו יותר מ-120 שריפות שנגרמו מבלונים, וכילו אלפי דונמים של חורש טבעי, שדות חקלאיים ושמורות טבע. בנוסף, בשבוע האחרון שוגרו מרצועת עזה מאות בלוני נפץ - רובם התפוצצו באוויר, את הבלונים שנחתו נטרלו חבלני המשטרה.

מאז שהתחדש טרור הבלונים מעזה ביום חמישי שעבר, צה"ל תקף ארבע פעמים ברצועה, כולל הלילה. בנוסף, אתמול הורה שר הביטחון בני גנץ, בתום התייעצויות ביטחוניות, על עצירת הכנסת הדלקים לרצועת עזה ועל צמצום מרחב הדיג ברצועה מ-15 לשמונה מיילים ימיים, באופן מיידי ועד להודעה חדשה. מעבר כרם שלום סגור מיום שלישי ומתאפשרת בו רק העברה של ציוד הומניטרי. ישראל צפויה להמשיך לנקוט בסנקציות אזרחיות, תקיפות מדודות ושימוש במתווכים.