דובאי
צילום: אי-פי

ראש הקהילה היהודית באמירויות: "יש הרבה אנשים במדינה שרוצים לבקר בישראל"

בעוד הידיעה על ההסכם המתגבש נשמרה בסוד אפילו משר החוץ ושר הביטחון, סולי וולף, העומד בראש קהילה המונה יותר מ-1,500 יהודים, סיפר כי קיבל כמה רמזים על העומד להתרחש
דב גיל-הר
15 באוגוסט 2020
09:31

ההודעה על נרמול היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות מצאה לה קהל אוהד במיוחד במדינה הערבית: יותר מ־1,500 אנשי הקהילה היהודית במדינת האמירויות ודאי ישמחו לקבל את פניהם של הישראלים שעשויים לבקר במדינה בקרוב. בריאיון לכאן חדשות אמר אתמול (שישי) ראש הקהילה היהודית באיחוד האמירויות, סולי וולף, כי יש הרבה אנשים במדינה ש"מחכים להזדמנות לבקר בישראל".

"יש בקהילה יותר מ־1,500 יהודים, חלקם בעלי משפחות עם ילדים. יש פה בעיקר אנשים שבאו לעבוד ולעשות עסקים – בנקאים, עורכי דין, עובדי חברות פיננסיות מארצות הברית ומבריטניה", סיפר וולף על הקהילה.

בעוד הידיעה על ההסכם המתגבש נשמרה בסוד אפילו משר החוץ ושר הביטחון, וולף סיפר כי קיבל כמה רמזים על העומד להתרחש. "לפני חודשיים שייח' אחד אמר לי שצפויות באמצע אוגוסט חדשות טובות", סיפר. "שלשום בשעה 18:00 בערב התקשר אליי מכר ממשרד החוץ ואמר לי לפתוח טלוויזיה. שאלתי אותו איזה תחנה, והוא השיב לי 'כל ערוץ חדשות בכל העולם'".

בתוך כך, מלבד איחוד האמירויות, גם בנסיכות בחריין שבמפרץ הפרסי ישנה קהילה יהודית. אתמול בירך מלך בחריין את יורש העצר של איחוד האמירויות על ההסכם עם ישראל על "ההישג שבצעד ההיסטורי לשלום שעשתה האמירויות בכיוונה של ישראל".