ילדה עזתית שנפצעה בתקיפת צה"ל

דובר חמאס: ישראל תשלם על המשך התוקפנות בעזה

פוזי ברהום: "מוכנים לפעול מול כל תרחיש במטרה לרסן את התוקפנות ולשמור על האינטרסים של העם" • כלי תקשורת בעזה פרסמו תיעוד של ילדה בת שלוש שנפגעה לכאורה בתקיפה הישראלית במרכז הרצועה
עומרי חיים
15 באוגוסט 2020
08:38

המתיחות בדרום: דובר חמאס, פוזי ברהום, אמר היום (שבת) כי המשך התוקפנות הישראלית, כלשונו, על רצועת עזה ותקיפת אזרחים חפים מפשע מהווים "קו אדום והסלמה מסוכנת שישראל תישא בתוצאותיהם ובהשלכותיהם". ברהום הוסיף כי ההתנגדות בעזה "לא תאפשר למצב להשאר כמו שהוא", והוסיף כי הם מוכנים לפעול מול כל תרחיש במטרה "לרסן את התוקפנות ולשמור על האינטרסים של העם".

מוקדם יותר הלילה פרסמו כלי תקשורת פלסטינים תמונות סטילס של שני ילדים שנפצעו לכאורה בתקיפת צה"ל באזור מחנה הפליטים אל־בורייג' שבמרכז הרצועה. בתמונות אפשר לראות ילדה בת שלוש שצולמה מגובסת במיטת בית החולים לאחר שנפצעה קל משברי זכוכיות, וילד בן 11 שצולם באמבולנס. לפי דיווחים פלסטיניים לא רשמיים,  אישה פלסטינית נוספת נפצעה קל בתקיפה בצפון הרצועה.

צה"ל תקף אמש יעדים של חמאס ברצועת עזה– בתגובה על טרור בלוני הנפץ והתבערה. מטוסי־קרב וטנקים תקפו מתחם צבאי של הכוח הימי של ארגון הטרור, תשתיות תת־קרקעיות ועמדות תצפית. 21 שריפות פרצו אתמול ברחבי עוטף עזה. הרמטכ"ל אביב כוכבי סייר באזורי השריפות. בשיחה עם ראשי רשויות בדרום הוא אמר: "מאמין שבעקבות הצעדים שעשינו – טרור הבלונים ייעצר בימים הקרובים".