-
צילום: אי-פי

דיווח: ארה"ב השתמשה ברשת מלונות לכליאת מהגרים לפני שסולקו

לפי מסמכים שהגיעו לידי ה"ניו יורק טיימס", בתי מלון שעליהם פיקחה חברת אבטחה פרטית, הפכו לחלק ממערך הכליאה של מהגרים בימי קורונה. במלונות, שבהן הוחזקו בין השאר ילדים, לא נעשה פיקוח במטרה לוודא שהם אינם עוברים התעללות ומקבלים תנאים ראויים
מאיה ראכלין
17 באוגוסט 2020
07:07

ה"ניו יורק טיימס" דיווח הלילה (שני) כי ממשל טראמפ השתמש ברשתות בתי מלון כדי לכלוא ילדי מהגרים ואת בני משפחותיהם, לפני שגורשו מארצות הברית. מידע משטרתי שהגיע לידי העיתון ומסמכים מבית המשפט מראים שבתי מלון שעליהם פיקחה חברת אבטחה פרטית, הפכו לחלק ממערך הכליאה של מהגרים בימי קורונה.

יותר מ-100 אלף מהגרים, בהם ילדים ובני משפחותיהם, גורשו מארצות הברית במסגרת השינויים שנכנסו לתוקף בעקבות התפרצות הקורונה. אך בניגוד לצפי הרשויות, מספר המבקשים לחצות את הגבול לארצות הברית רק עלה. ילדים, לעיתים בני שנה, הובאו לגבול ללא הורים והועברו לבתי מלון. מי שהשגיחו עליהם היו עובדי אותה חברה פרטית, שלא מוסמכים לטיפול בילדים.

רשויות פדרליות אישרו בעבר - במקרים של עלייה במספר המהגרים - להשתמש בבתי מלון כחלק משרשרת המעצר והגירוש שלהם. אבל בגלל שהמלונות נמצאים מחוץ למערכת אכיפת החוק הרשמית, הם לא נמצאים בפיקוח ולא נבדק אם הם מונעים התעללות באלו שנמצאים שם, או מספקים להם את המזון והציוד הרפואי הנדרש.