שריפה בדרום

רקטה שוגרה מעזה לישראל, צה"ל תקף ברצועה בתגובה

אזעקות נשמעו באשקלון ובעוטף עזה. קדמו לשיגור הרקטה 39 שריפות שנגרמו מבלוני נפץ ותבערה • רה"מ לראשי רשויות בדרום: אימצנו מדיניות של דין שריפה כדין רקטה
רועי שרון, איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
18 באוגוסט 2020
10:40
עודכן ב 23:47

צה"ל תקף הלילה (שלישי) יעדי טרור של חמאס ברצועת עזה, בתגובה לשיגור רקטה מוקדם יותר הערב מרצועת עזה לעבר ישראל, והמשך טרור הבלונים. בין המטרות שהותקפו - מתחם צבאי של אחד המערכים המיוחדים של חמאס. בעקבות שיגור הרקטה, אזעקה נשמעה באשקלון והתרעת צבע אדום בעוטף עזה. ילדה בת 7 וילדה בת 10 מאשקלון נחבלו בדרכן למרחב המוגן. מצבן קל, והן פונו לבית החולים ברזילי. אישה כבת 55 נפגעה קל מחבלות גם כן, וטופלה במרכז לרפואה דחופה בעיר. 

בשיחה עם ראשי רשויות בדרום אמר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "דין שריפה כדין רקטה". נתניהו הוסיף: "אנחנו פועלים כבר עשרה ימים ברציפות בהפצצת תשתיות של החמאס וארגוני הטרור. אנחנו גם מטילים סנקציות שונות בתחומים שחשובים לחמאס. אנחנו לצערי נערכים גם במידת הצורך לאפשרות של סבב או סבבים. אני מקווה שלא נגיע לזה". שר הביטחון בני גנץ אמר כי "חמאס משחק איתנו באש ואדאג שהמשוואה תשונה לאלתר והאש תופנה לחמאס".

המתיחות בדרום נמשכת לאחר שהמשלחת המצרית שביקרה ברצועת עזה, הגיעה לדיונים בישראל. בערוץ אל-ערביה דווח כי המשלחת, שביקשה להרגיע את המצב, הזהירה מפני מלחמה בין ישראל לחמאס.

39 שריפות פרצו היום בעוטף עזה כתוצאה מבלוני נפץ ותבערה שהופרחו מרצועת עזה. במהלך היום נחת בלון תבערה בחצר בית בשדרות וגרם לנזק קל. כמו כן, סמוך ליישוב במועצה האזורית חוף אשקלון התפוצץ מטען מחובר לבלון בעת ששוטרים וחבלן באו לטפל בו. לא היו נפגעים באירוע. כמו כן, טופלו ארבעה חפצים חשודים מחוברים לבלונים. חבלנים ניטרלו שניים מהם, אחד בכניסה ליישוב ואחר בשטח חקלאי.

התקיפה הערב זו התקיפה השמינית של צה"ל ברצועה בשמונת הימים האחרונים. בלילה תקף צה"ל בעזה, גם כן בתגובה לטרור הבלונים.