-
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

אל על תאריך את החל"ת לכ-6,000 עובדיה לפחות עד חודש אוקטובר

מנכ"ל החברה גונן אוסישקין: "נערכים להנפקת מניות בהיקף 150 מיליון דולר בשבועות הקרובים. כדי להשלים את המהלך נדרשת גם הגעה להסכם עם גורם מממן על מתן הלוואה בערבות מדינה"
שרון עידן
18 באוגוסט 2020
19:08

חברת אל על הודיעה היום (שלישי) כי תאריך את החופשה ללא תשלום ל-6,080 עובדיה לפחות עד חודש אוקטובר. חברת התעופה הישראלית לא תטוס לאף יעד, ולא תבצע טיסות נוסעים או טיסות מטען. החברה תעסיק בתקופה זו בין 200-100 עובדים בלבד לצורך תחזוקה הכרחית למטוסים.

לפיכך הסבירות שהחברה תפעל במהלך החורף יורדת, עקב ביקושים נמוכים יותר ממילא. המשמעות היא שהחברה לא תטוס גם במתווה השמיים הפתוחים החדש, ולא בחגי תשרי. בשל ההחלטה, לא ברור כיצד יועברו החזרים ללקוחות גם בחודש אוקטובר - המועד הבא שנקבע על ידי ועדת הכלכלה.

מנכל אל על גונן אוסישקין שלח לעובדים מכתב, ובו כתב: "לאור המצב והעדר צפי ברור בשלב זה לחזרה לפעילות משמעותית, לצערנו אנו מאריכים את החופשה ללא תשלום בחודש נוסף עד ל-30 בספטמבר. בימים אלה אנחנו עושים מאמץ נוסף לקיום פעילות טיסתית מצומצמת בעיקר בתחום המטענים ובהמשך יתכן אף בנוסעים, וכפי שכתבתי לכם בעבר התנאי להפעלה משמעותית של החברה הינו קבלת הסיוע והפעלת תוכנית ההתייעלות".

אוסישקין התייחס במכתבו גם למתווה פתיחת השמיים, וכתב: "ההחלטה העקרונית על פתיחת השמיים מבורכת והיא סנונית ראשונה וחשובה. בשלב זה מדובר על מתן פטור מחובת בידוד לישראלים השבים ממדינות 'ירוקות', אך המרחק עד לתחילת פעילות טיסתית סדירה ומשמעותית עדיין רב. כדי שנראה אנשים חוזרים לטוס, צריך שבמדינת המוצא והיעד יוסרו חובות בידוד, תהליכי הבדיקות יהיו קצרים, ולא פחות חשוב, צריך שאמון הציבור בטיסות יהיה גבוה".

בהתייחס לתוכנית הסיוע, תיין מנכ"ל אל על כי "בהתאם להצעת המדינה, אנו נערכים לביצוע הנפקת מניות בהיקף של 150 מיליון דולר בשבועות הקרובים. כדילהשלים את המהלך נדרשת גם הגעה להסכם עם גורם מממן על מתן הלוואה בערבות מדינה. בשלב זה היכולת שלנו להוסיף ולהתקיים מתאפשרת בעיקר בשל ניהול תזרימי קפדני ועמידה באבני הדרך כפי שהונחו על ידי משרד האוצר".