ישיבה
צילום: אהרון קרון, פלאש 90

לקראת חזרת האברכים לישיבות: משרד הבריאות במבצע להפחתת התחלואה במגזר החרדי

בימים האחרונים נעשו 5,000 בדיקות לאברכים, והן יימשכו גם בימים הבאים. עם זה, חלק מהזרמים החרדיים מתנגדים לבדיקות הקורונה
קטי דור
18 באוגוסט 2020
22:42

מטה הממונה על הקורונה ומשרד הבריאות פתחו במבצע בדיקות נרחב בקרב תלמידי הישיבות והאברכים לקראת חזרתם לספסל הלימודים ביום ראשון הבא. כך דווח היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.

בימים האחרונים נעשו 5,000 בדיקות לאברכים, והן יימשכו גם בימים הבאים. עם זה, חלק מהזרמים החרדיים מתנגדים לבדיקות הקורונה והגורמים המוסמכים מנסים לשכנעם לשנות את עמדתם.

מוקדם יותר היום אמר ממונה הקורונה פרופ' רוני גמזו בתדרוך השבועי כי לדעתו "הדרך שישראל צריכה ללכת בה כרגע זה בניית תשתיות ולא סגר או עוד מגבלות של פגיעה בכלכלה. אנחנו מתחילים מבצע אכיפה על ההתקהלויות בכל הארץ. נעשה עליית מדרגה יחד עם ראש אגף אכיפה. חייבים להגביר את האכיפה".

גמזו אמר כי אם רוצים להוריד את רמת התחלואה תוך שבועיים שלושה, אפשר להשיג זאת רק דרך הטלת סגר. יחד עם זאת ציין כי לדעתו "עדיף לבנות תהליכים ודרך ניהול ובמקביל להביא לירידה איטית של התחלואה".

בתוך כך, צוות חוקרים מהאוניברסיטה העברית הזהירו כי עולה הסיכון להתפרצות מחודשת של נגיף קורונה בישראל. בניתוח שפרסמו היום, קובעים החוקרים כי "יש להיערך להחמרת ההגבלות הנוכחיות, מכיוון שהתפרצות נוספת ברמת ההדבקה הנוכחית תהיה קשה משמעותית מהגל הקודם".