שריפה במועצה אזורית שער הנגב
צילום: ביטחון שער הנגב

לפחות 28 שריפות מבלונים בעוטף עזה; גנץ: יודעים לפגוע לא רק במבנים

עוד אמר שר הביטחון לראשי רשויות בדרום: שינינו את המשוואה מול חמאס וארגוני הטרור • שליח קטר לאזור: "עושים מאמצים גדולים לבלום את ההסלמה, יצרנו קשר עם גורמים רמי דרג בכל הצדדים"
אסף פוזיילוב ונורית יוחנן
19 באוגוסט 2020
09:44
עודכן ב 18:24

טרור הבלונים נמשך: לפחות 28 שריפות התלקחו היום (רביעי) בעוטף עזה בשל בלוני נפץ ותבערה שהופרחו מרצועת עזה, כך על פי נתוני כבאות והצלה. מטען חבלה שחובר לאחד מבלוני הנפץ שאותרו היום התפוצץ באוויר סמוך לשדרות. במועצה האזורית בני שמעון התגלה בלון נושא מטען וחבלן של המשטרה הוזעק לטפל בו.

שר הביטחון בני גנץ אמר היום כי צה"ל יודע לפגוע לא רק במבנים אלא גם במי שפועל מתוכם. בפגישה עם ראשי רשויות בדרום במשרדו בקריה בתלאביב אמר גנץ כי שינה את המשוואה מול חמאס וארגוני הטרור - כעת ישראל מגיבה על כל הפרה ביטחונית. שר הביטחון הבהיר כי לישראל אין אינטרסים ברצועה חוץ מהשבת הבנים ושקט מוחלט בדרום. כמו כן, התחייב גנץ לפעול לחיזוק היישובים בעוטף עזה.

שליח קטר לאזור, מוחמד אל-עמאדי, אמר כי ארצו עושה מאמצים גדולים לבלום את ההסלמה, ושבשעות האחרונות יצרה קשר עם גורמים רמי דרג בכל הצדדים. בד בבד קטר וקראה לאו"ם ולגופים הבין-לאומיים האחרים להיות נאמנים למחויבות שלהם כלפי תושבי עזה, במטרה להקל  המשבר ההומניטארי ברצועה.

אתמול תקפו מטוסי חיל האוויר מתחם צבאי המשויך לאחד המערכים המיוחדים של חמאס. תקיפה זו, השמינית במספר בשמונת הימים האחרונים, הגיעה כתגובה לשיגור רקטה לעבר אשקלון אתמול וכן כתגובה להפרחת בלוני התבערה לעוטף עזה.

שיגור הרקטה אמש גרם להתרעת צבע אדום בעוטף עזה ולאזעקה באשקלון. ילדה בת שבע וילדה בת 10 מאשקלון נחבלו בדרכן למרחב המוגן. מצבן קל, והן פונו לבית החולים ברזילי. אישה כבת 55 נפגעה קל מחבלות גם כן, וטופלה במרכז לרפואה דחופה בעיר. 39 שריפות פרצו אתמול בעוטף עזה כתוצאה מבלוני נפץ ותבערה שהופרחו מרצועת עזה.