גיא ניב

פרסום ראשון: גיא ניב יהיה הרוכב הישראלי הראשון בטור דה פראנס

גורם בכיר ב"ישראל סטארט אפ ניישן" לכאן חדשות: הבחירה התקבלה בימים האחרונים • התחרות תחל ב-29 באוגוסט • ניב: "זכות גדולה והגשמת חלום"
יואב בורוביץ'
19 באוגוסט 2020
11:11
עודכן ב 18:40

פרסום ראשון: גורם בכיר בקבוצת הרכיבה הישראלית "סטארט אפ ניישן ישראל" אמר היום (רביעי) לכאן חדשות כי גיא ניב, בן ה-26, יהיה הרוכב הישראלי הראשון בטור דה פראנס. לדבריו, הבחירה התקבלה בימים האחרונים. מרוץ האופניים היוקרתי יתקיים מב-29 באוגוסט עד ל-20 בספטמבר, לאחר שנדחה למועד זה בחודש אפריל.

ניב אמר על בחירתו: “זה כבוד רב, זכות גדולה והגשמת חלום. אעשה הכל כדי לעבור את 3,500 ק”מ של המרוץ ושלושת השבועות הכי קשים שיש. יש לי פרפרים בבטן רק מהמחשבה שאני ארכב שם אבל גם אין לי שום אשליות, מדובר במרוץ הקשה ביותר בעולם – ונראה שאין ספורטאי ישראלי שנתבע אי פעם להתמודד עם רמת קושי כזו. אבל עם כל המכשולים הצפויים לי במסע של 21 הימים האלה על פסגות הפירנאים והאלפים – אני מאמין שאצליח לסייע לקבוצה להצליח, וכמובן להגיע לסיום המרוץ בשדרות האליזה בפריז”.

בחודש יולי פורסם שניב ישתף פעולה בתחרות עם אלוף הטור דה פראנס כריס פרום. ניב בירך על הדברים, ואמר: "אלה חדשות מרעישות, זה כמו מסי, רונאלדו או ג'ורדן. זה יתרום לרוכבים הישראלים רבות. אפשר יהיה ללמוד מאחד הגדולים בהיסטוריה". בנוסף, הודיעה הקבוצה כי החל מהעונה הבאה הרוכב הבריטי כריסטופר קלייב פרום, שזכה במרוץ הטור דה פראנס ארבע פעמים בעבר, יתחרה עבור עבורה עד לסוף הקריירה שלו.

"ישראל סטארט אפ ניישן" החלה את דרכה בדצמבר 2014 כ״ישראל סייקלינג אקדמי״ ביסודם של רן מרגליות ורוני בר און. מדובר בקבוצה המקצוענית הישראלית הראשונה אי פעם. לדברי הקבוצה, היא הקומה כדי לתת היזדמנות לרוכבים ישראלים מוכשרים בספורט האופניים המקצועני ולהעניק השראה לדור הצעיר.