הדגלים שהושחתו ברמת גן, אתמול

בן 18 נעצר בחשד שהצית דגלים של הקהילה הגאה ברמת גן

האירוע התרחש הלילה ברמת גן והחשוד נעצר בתום מרדף אחריו • ובית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו עד למחר • ראש העיר כרמל שאמה הכהן: "פעולה שמונעת משנאת חינם - כבר מחר יוצבו עשרות דגלים של קהילת הלהט''ב באזור שבו הוצת הדגל"
איתי שיקמן ודניאל אלעזר
19 באוגוסט 2020
13:07

צעיר בן 18 מקריית אונו נעצר הבוקר (רביעי) בחשד שהצית הלילה דגלים של הקהילה הגאה ברמת גן. הוא נתפס בסריקות שעשתה המשטרה ובתום מרדף אחריו. בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו עד מחר. זהו המקרה החמישי של להט"בופוביה בעיר בתוך כמה שבועות.

ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, אמר כי אין כמעט הבדל בין שריפת דגלי ישראל בטהראן לשריפה של דגלי הקהילה הגאה בעירו. "שתי הפעולות מונעות משנאת חינם, מפחדים מיותרים ומבורות. ההבדל היחיד הוא שבטהראן מריעים לשריפת הדגלים וברמת גן בזים לכך", אמר שאמה הכהן. הוא הוסיף כי אין לו ספק שדגל ישראל יגבר על שורפיו וכך גם דגל הגאווה, ושכבר מחר יוצבו עשרות דגלים של קהילת הלהט''ב באזור שבו הוצת הדגל.

ישראל זרי, מחזיק תיק קידום הקהילה הגאה ברמת גן אמר בתגובה: "המקרים הלהט"בופובים שפוקדים את רמת גן בחודשים האחרונים הם תוצר של התנהלות לא נכונה של שנים ארוכות בנושא הקהילה הגאה במדינת ישראל בכלל ובעיר רמת גן בפרט. לשמחתי, רמת גן של היום היא אחת מהערים החלוצות שבוחרות להתעמת עם הבעיה ולא לטאטא אותה מתחת לשטיח. המקרים הללו מעידים על בורות ושנאת חינם. לאור המקרים, אנו נמשיך לתלות דגלים באזורים הפגועים, ונפעל להקמת תכנית חינוכית ופרקטית בנושא".

יו"ר האגודה למען הלהט"ב, הילה פאר הגיבה על המקרה: "הלהט"בופוביה משתוללת ואנחנו מוכרחים לעצור אותה. בשבועות האחרונים אנחנו רואים גל אלימות ושנאה חסר מעצורים כלפי הקהילה הגאה. שריפת הדגלים האלימה מצטרפת לפשעי שנאה נוספים בחודש האחרון כלפי הקהילה הגאה ואנחנו קוראים למשטרה למצות את הדין המלא עם כל הפושעים. אנחנו מבקשים מכל מי שחווה להט״בופוביה לפנות למרכז הדיווח של האגודה, דיווח יכול להציל חיים".