אביחי מנדלבליט
אוליביה פיטוסי, פלאש 90

נציב הביקורת על התביעה: המצב בו היועמ"ש משמש גם כמ"מ פרקליט המדינה - לא סביר

השופט בדימוס דוד רוזן ממליץ עתידית לקבוע, בחוק או בהחלטת ממשלה, כי אם התפנתה המשרה או נבצר מפרקליט המדינה למלא את תפקידו, המשנה לו יהיה ממלא המקום. בנוגע לטענה כי מנדלבליט ניסה להזיז מתפקידו את ממלא מקום פרקליט המדינה לשעבר דן אלדד משיקולים זרים, קבע רוזן כי לא הונחה כל תשתית עליה אפשר לבסס את הטענות
תמר אלמוג
19 באוגוסט 2020
16:59

נציב הביקורת על התביעה השופט בדימוס דוד רוזן התייחס היום (רביעי) למצב שבו היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט משמש כממלא מקום פרקליט המדינה, ואמר כי מדובר במצב לא סביר. לכן, נציב הביקורת ממליץ עתידית לקבוע, בחוק או בהחלטת ממשלה, כי אם התפנתה המשרה או נבצר מפרקליט המדינה למלא את תפקידו, המשנה לו יהיה ממלא המקום.

בנוגע לטענה כי מנדלבליט ניסה להזיז מתפקידו את ממלא מקום פרקליט המדינה לשעבר דן אלדד משיקולים זרים, קבע רוזן כי לא הונחה כל תשתית עליה אפשר לבסס את הטענות. הנציב מציין כי על אף שבג"ץ כבר נדרש לנושא, הוא הזמין את אלדד לפגישה, והפגישה נדחתה פעמיים לבקשת אלדד. לבסוף אלדד שלח תגובה כתובה לפיה אין לו טענות.

בתגובה לפנייה של קבוצת אנשי אקדמיה נגד מנדלבליט גם בנוגע לפרשת הרפז, הנציב חוזר על עמדתו הקודמת כי לא נמצא רבב בהתנהגות מנדלבליט. רוזן מזכיר כי הפרקליטות יכלה לנהוג אחרת, יכלה לסגור את התיק בעילה מוחלטת של העדר אשמה ולא להותירו פתוח.