תיעוד מההתעללות בחולון

ההתעללות בחולון: בשל ריבוי תיעודים - החקירה עברה לצוות מיוחד

חלק מהסייעות החשודות לא משתפות פעולה בחקירה ומכחישות קשר למעשים • בידי המשטרה צילומים של שני חשודים בריסוס כתובות נאצה במעון בחולון • ועד הגנים בהנהגת ההורים הארצית למבקר המדינה: פתח בבדיקה בנושא ההתעללות בפעוטות בגנים
דניאל אלעזר וחן ביאר
19 באוגוסט 2020
22:03

ההתעללות בגן בחולון: עקב ריבוי התיעודים והעדויות מהפעוטון של סיגל, הטיפול בפרשה הועבר לצוות חקירה מיוחד - כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב. חלק מהסייעות החשודות לא משתפות פעולה בחקירה ומכחישות קשר למעשים. עוד דווח כי בידי המשטרה יש צילומים של שני חשודים בריסוס כתובות נאצה במעון בחולון. על פניהם של החשודים ישנן מסכות קורונה, אך ככל הנראה שצפויים מעצרים בקרוב.

 

בד בבד, ועד הגנים בהנהגת ההורים הארצית פנה בדרישה ממבקר המדינה לפתוח באופן מיידי בבדיקה בנושא ההתעללות בפעוטות בגנים, והתנהלות הרשויות הרלווטיות בהגנה על פעוטות. כמו כן, ההורים דורשים התערבות ופיקוח של המבקר על התנהלות משרדי החינוך והרווחה בהיבטים נוספים של מוגנות על ילדים צעירים, ובהם: טיפול בתופעת החרמות, התמכרויות בקרב ילדים, התמכרות למסכים ועוד.

מוקדם יותר היום האריך בית משפט השלום בתל אביב בחמישה ימים את מעצרן של הגננת והסייעות החשודות בהתעללות בגן בחולון. נציג המשטרה אמר בדיון כי יש ברשותם יותר מ-50 סרטונים, ושנגבו עדויות רבות של הורים לפעוטות. מצלמות האבטחה בפעוטון תיעדו סייעות כשהן מטיחות את הילדים על המזרן, דוחפות וסוטרות להם.

בתוך כך, המשטרה פתחה היום בחקירה בחשד להתעללות בגן בחיפה. החקירה החלה לאחר שעובדת לשעבר במעון סיפרה שראתה מטפלת מאכילה בכוח את הילדים. בהמשך התקבלו גם תלונות של הורים על סימני אלימות על ילדיהם. בשלב זה עדיין אין ראיות חד משמעיות לפגיעה, ולכן מדובר בגרסתה של העובדת לשעבר מול גרסתה של הגננת. הרשת שמפעילה את המעון מסרה: רואים בחומרה כל חשד לפגיעה בפעוטות.