תקיפה בעזה, ארכיון

בתגובה לטרור הבלונים: צה"ל תקף ברצועת עזה

טנקים של צה"ל תקפו עמדות חמאס ברצועה. אתמול פרצו 28 שריפות בעוטף עזה כתוצאה מבלוני נפץ ותבערה
איציק זוארץ וכרמלה מנשה
20 באוגוסט 2020
01:42

בתגובה להמשך שיגור בלוני הנפץ והתבערה לשטח ישראל, צה"ל תקף הלילה (רביעי) ברצועת עזה. מצה"ל נמסר כי טנקים תקפו עמדות צבאיות של ארגון הטרור ברצועה. מדובר בלילה תשיעי ברצף שבו צה"ל תקף ברצועת עזה.

על פי נתוני כבאות והצלה, אתמול פרצו 28 שריפות בעוטף עזה. מטען חבלה שחובר לאחד מבלוני הנפץ שאותרו היום התפוצץ באוויר סמוך לשדרות. במועצה האזורית בני שמעון התגלה בלון נושא מטען וחבלן של המשטרה הוזעק לטפל בו.

אתמול אמר שר הביטחון בני גנץ כי צה"ל יודע לפגוע לא רק במבנים אלא גם במי שפועל מתוכם. בפגישה עם ראשי רשויות בדרום במשרדו בקריה בתל אביב אמר גנץ כי שינה את המשוואה מול חמאס וארגוני הטרור - כעת ישראל מגיבה על כל הפרה ביטחונית. שר הביטחון הבהיר כי לישראל אין אינטרסים ברצועה חוץ מהשבת הבנים ושקט מוחלט בדרום. כמו כן, התחייב גנץ לפעול לחיזוק היישובים בעוטף עזה.

בשיחה שקיים שלשום עם ראשי רשויות בדרום אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "דין שריפה כדין רקטה". נתניהו הוסיף: "אנחנו פועלים כבר עשרה ימים ברציפות בהפצצת תשתיות של החמאס וארגוני הטרור. אנחנו גם מטילים סנקציות שונות בתחומים שחשובים לחמאס. אנחנו לצערי נערכים גם במידת הצורך לאפשרות של סבב או סבבים. אני מקווה שלא נגיע לזה". שר הביטחון בני גנץ אמר כי "חמאס משחק איתנו באש ואדאג שהמשוואה תשונה לאלתר והאש תופנה לחמאס".