שריפה ביער כיסופים
צילום: משה ברוכי יערן קק"ל

טרור הבלונים נמשך: 42 שריפות פרצו בעוטף עזה

דיווח: קטר תאריך את הסיוע לעזה בחצי שנה • השיחות להחזרת הרגיעה בתיווך מצרי נמשכות - למרות סירובה של ישראל לדרישות חמאס • חמאס והארגונים בעזה: "אין עניין בעימות צבאי כעת, אך אם ישראל תבצע חיסול ממוקד נראה בכך הכרזת מלחמה ונשגר אלפי טילים לתל אביב"
אסף פוזיילוב וגל ברגר
20 באוגוסט 2020
11:10
עודכן ב 14:11

המתיחות בדרום: 42 שריפות פרצו במהלך היום (חמישי) בעוטף עזה כתוצאה מבלוני נפץ ותבערה שהופרחו מרצועת עזה. לפחות שבע מהשריפות פרצו בשטח יער כיסופים.

בתוך כך, השיחות להחזרת הרגיעה בתיווך מצרים נמשכות על אף שמשלחת המודיעין המצרי עזבה את רצועת עזה - כך מסרו מקורות בחמאס לעיתון הלבנוני אל-אחבאר. על פי הדיווח, תגובת ישראל לדרישות חמאס הייתה שלילית ולכן משלחת המודיעין המצרי שבה לקהיר. עוד נמסר כי חמאס והארגונים בעזה העבירו מסר ולפיו אין להם עניין בעימות צבאי כעת, אך סרבנותה של ישראל עלולה להביא לכך. מקור פלסטיני הזהיר בשיחה עם העיתון כי אם ישראל תבצע חיסול ממוקד ברצועת עזה, חמאס והארגונים האחרים יגיבו בעוצמה, ויראו בכך הכרזת מלחמה - "נשגר אלפי טילים לתל אביב", אמר.

עוד מדווח העיתון כי קטר הודיעה לחמאס שהיא מוכנה להאריך את המענק הכספי לרצועת עזה בשישה חודשים נוספים. המענק היה אמור להסתיים בחודש הבא וכעת יימשך עד לחודש מארס. מוקדם יותר השבוע פורסם בכאן חדשות כי קטר כבר הבטיחה לחמאס את המשך המענק עד לסוף השנה הנוכחית.