-

נתונים מדאיגים: 28 קשישים חלו בקורונה במוסדות בחיפה ובאשדוד

נתונים מדאיגים מצביעים על עלייה בתחלואה בבתי אבות ובמרכזים גריאטריים. במקרה בחיפה, עובד ניקיון ועובדת סיעודית נדבקו בנגיף והדביקו את הקשישים
השבוע
21 באוגוסט 2020
22:58

נתונים מדאיגים מעלים כי יש עלייה גדולה בתחלואה בקורונה בבתי האבות ובמרכזים הגריאטריים. פרשננו מרדכי גילת פרסם הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי באחד מבתי האבות בחיפה התגלו 20 קשישים חולים, ובאשדוד התגלו שמונה קשישים חולים.

במקרה בחיפה, עובד ניקיון ועובדת סיעודית נדבקו בנגיף והדביקו את הקשישים. התחלואה התגלתה בעקבות הבדיקה השבועית שנערכת לעובדים במוסדות, עליה פורסם לראשונה בהשבוע לפני כחודש. מאז שתוכנית הבדיקות של פרויקט "מגן אבות ואמהות" יצאה לדרך, סוכלה התפרצות משמעותית של קורונה. לפני שבועיים פורסם כי ב-61 מוסדות גריאטריים נמצאו 80 מטפלים שלא ידעו כלל כי חלו בנגיף.

בסוף יולי פורסם בכאן חדשות כי משרד הבריאות שינה את המדיניות לגבי פינוי קשישים חולי קורונה מבתי אבות וממרכזים גריאטריים. על פי המדיניות החדשה, החולים יטופלו בתוך מחלקות קורונה מיוחדות בתוך בתי האבות ולא יפונו לבתי חולים כפי שהיה נהוג עד כה. בחלק מבתי האבות כבר נפתחו מחלקות קורונה מיוחדת ובמוסדות אחרים מחלקות כאלו ייפתחו בקרוב.