שריפה בעוטף עזה
צילום: אמנון זיו

צבע אדום בשדרות; 35 שריפות בעוטף עזה

צה"ל: שיגור כושל שנפל בשטח הרצועה • בלון נחת בחממות בנתיב העשרה וגרם לדליקה • טנקים של צה"ל תקפו לפנות בוקר עמדות צבאיות של חמאס ברצועה בתגובה לשיגור הרקטות אמש • מקורות בארגוני הטרור בעזה: נגיב במיידי ובתיאום עם כל הפלגים ברצועה
אסף פוזיילוב
22 באוגוסט 2020
09:12
עודכן ב 19:28

אזעקת צבע אדום נשמעה הערב (שבת) בשדרות ובעוטף עזה, מצה"ל נמסר כי הפרטים בבדיקה. מצה"ל נמסר כי זוהה שיגור כושל משטח רצועת עזה שנפל בשטח הרצועה.

בתוך כך, 35 שריפות פרצו משעות הבוקר בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו מרצועת עזה. אחת השריפות פרצה בחממות של מושב נתיב העשרה שבמועצה האזורית חוף אשקלון. לפנות בוקר, טנקים של צה"ל תקפו עמדות צבאיות של חמאס ברצועת עזה, בתגובה לירי הרקטות אמש לישראל. מערכת כיפת ברזל יירטה רקטה ששוגרה מרצועת עזה לישראל. רקטה נוספת ששוגרה נחתה בשטח הרצועה. 

כלי תקשורת פלסטיניים בעזה מדווחים כי השליח הקטרי אל-עמאדי יבוא לעזה ביום שלישי הקרוב או ביום רביעי לכל המאוחר. השליח הקטרי לא ביקר ברצועת עזה מאז פברואר אף שהכסף הקטרי המשיך להיכנס לעזה.

מקורות בארגוני הטרור בעזה אמרו לעיתון הלבנוני אל-אח'באר כי הפלגים ברצועה הסכימו להגיב באופן מיידי ומתואם על כל תקיפה לעבר מוצבים ברצועה "לפי כללי העימות המוסכמים". המקורות הוסיפו כי הפלגים גם הסכימו על אופן התגובה במקרה שבו ישראל תחסל גורם בשורותיהם שתהיה "תגובה גדולה מאוד ומתואמת, נגד מטרות ספציפיות שעליהן יודיעו בזמן המתאים", כך לדברי המקורות.

אתמול פרצו 28 שריפות ביישובי העוטף כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו מהרצועה. שר הביטחון בני גנץ אמר בתום הערכת מצב שקיים עם הרמטכ"ל ומפקד פיקוד דרום כי "צה"ל ערוך, מגן וימשיך להגן על תושבי הדרום, יתקוף את התוקפים אותנו, ויפגע בהם פגיעה קשה מאוד". הרמטכ"ל אביב כוכבי אישר בסוף הדיון המשותף, שכלל סקירה מודיעינית, תוכנית מוכנות לתרחישים אפשריים בפיקוד הדרום. משעות הבוקר צה"ל סגר אזורים בעוטף עזה

חקלאים בעוטף עזה הונחו שלא לעבוד בקרבת גדר הגבול ברצועת עזה. חבלני משטרה טיפלו בבלון תבערה שנחת על גג מבנה בבאר שבע ובצרור בלונים אליהם חובר פריט חשוד, שנחת באזור התעשייה בקריית גת. כמו כן, צה"ל תגבר אתמול את פריסת סוללות כיפת ברזל באזור הדרום.

שבע רקטות שוגרו בלילה שבין יום חמישי לשישי לשטח ישראל, אחת מהן פגעה בבית בשדרות, ונגרם לו נזק כבד. שלושה אנשים בקרבת הבית נזקקו לטיפול אחרי שסבלו מחרדה, שתי תושבים נוספים נחבלו בדרך למרחב המוגן. החמישה טופלו בבית החולים ברזילי באשקלון ושוחררו לבתיהם. צה"ל תקף בתגובה שלוש פעמים ברצועה. בין היעדים שהותקפו: אתר לייצור רקטות ומערכי מנהרות של חמאס.