אבי ניסנקורן
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

שר המשפטים ניסקורן: "ראש ממשלה עם 3 כתבי אישום לא יבחר את פרקליט המדינה או היועמ"ש"

שר המשפטים בריאיון לכאן חדשות על טענות הליכוד בנוגע לבדיקה נגדו: "טענות מצוצות מהאצבע" • בכירים בליכוד ובכחול לבן מעריכים שצפויה להתקיים פגישת משא ומתן נוספת במוצאי שבת או ביום ראשון • מרצ לכחול לבן: תמכו בהצעת אי האמון הקונסטרוקטיבי שנגיש נגד נתניהו
חדשות השבוע
22 באוגוסט 2020
11:35
עודכן ב 20:31

"אין היגיון ולא יקרה שראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום יבחר פרקליט מדינה, יועץ משפטי לממשלה ומפכ"ל למשטרה", כך אמר הערב (שבת) שר המשפטים אבי ניסנקורן בריאיון למיכל רבינוביץ' בחדשות השבת בכאן 11. שר המשפטים הוסיף כי לא יכול להיות שראש ממשלה או כל אדם אחר עם כתב אישום יהיה מעורב במינויים אלה.

צפו בריאיון בכאן 11

באשר לדרישת הליכוד לחקור את נסיבות סגירת תיק החקירה נגדו, אמר ניסנקורן "זה מיחזור של טענות מצוצות מהאצבע". השר הוסיף כי מדובר בפרשה שהתבררה בבית המשפט המחוזי ונדחתה, נוסף לבדיקת משטרה שנדחתה אף היא. "כל המטרה שלהם זה לנסות להכתים אותי ולהרתיע אותי משמירה על שלטון החוק", אמר ניסנקורן.

בתגובה לדברי ניסנקורן נמסר מהליכוד: "ניסנקורן מסרב להתייחס לשאלה איך יכול להיות שסגירת התיק נגדו נעשתה במחשכים? למה היא הוסתרה מהציבור ערב מינויו לשר המשפטים? האם מנדלבליט סגר בסתר את הבדיקה כדי שיוכל להתמנות לשר משפטים ויסגור את הבדיקה בעניין מנדלבליט ואשכנזי?".

מוקדם יותר היום אמר יו"ר סיעת כחול לבן, חבר הכנסת איתן גינזבורג, כי מפלגתו פועלת למנוע בחירות אך הדבר תלוי בליכוד ובראש הממשלה בנימין נתניהו. בריאיון לשלום קיטל בכאן רשת ב אמר גינזבורג כי בליכוד מבקשים לפתוח כל מיני סעיפים בהסכם הקואליציוני בלי שום הצדקה.

על הטענה שמספר 2 ברשימה גבי אשכנזי חותר תחת יו"ר כחול לבן בני גנץ, אמר גינזבורג כי "מדובר בהמצאה נלוזה של הליכוד שכל מטרתה לחרחר ריב פנימי". הוא דחה גם את הטענות נגד שר המשפטים ניסנקורן וקרא לליכוד להפסיק להפיץ ספינים שכל מטרתם לזרוע תוהו ובוהו במערכת הפוליטית.

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ תמר זנדברג, קראה היום לכחול לבן לתמוך בהצעת אי האמון הקונסטרוקטיבי שתעלה מרצ ביום שני במליאה "כדי למנוע בחירות ולהדיח את נתניהו". במסגרת אי האמון הקונסטרוקטיבי יש להכריז על ראש ממשלה וראש ממשלה חליפי. אם ההצעה תקבל תמיכה של 61 חברי כנסת, יוחלף ראש הממשלה ללא פיזור הכנסת. זנדברג: "יש עוד הזדמנות לממשלה אחרת בכנסת הזו, ולשם כך אני קוראת לכחול לבן לתמוך בהצעות אי האמון שיגישו סיעות האופוזיציה ולכונן ממשלה דרך אי אמון קונסטרוקטיבי. אני בטוחה שעכשיו גם כחול לבן מבינים שעשו טעות קשה כשבחרו לזנוח את הגוש הטבעי וללכת לעסקה עם נוכל. למרות זאת, עדיין לא מאוחר. במקום לגרור את ישראל למערכת בחירות רביעית בתוך פחות משנתיים, אפשר להקים ממשלה אחרת בישראל. ממשלה טובה יותר שתוכל להעביר תקציב ולטפל בבעיות של אזרחי ישראל במקום להלחם בהם".

שר הכלכלה ויו״ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ כתב בטוויטר כי ״הניסיון של נתניהו ללכת לבחירות בכל מחיר בתקופה של משבר בריאותי, כלכלי ומתיחות ביטחונית הוא חוסר אחריות". פרץ הוסיף כי "המאמץ החדש לגלגל את המאבק, לפיתחו של שר המשפטים ניסנקורן הוא כסות לפוליטיזציה  של מערכת המשפט אותה מתכנן ראש הממשלה".

בכירים בליכוד ובכחול לבן מעריכים שצפויה להתקיים פגישת משא ומתן נוספת במוצאי שבת או ביום ראשון. כך פורסם אמש בתוכנית "השבוע" בכאן 11. גורם בליכוד אמר כי "הסכמנו להתפשר על התקציב ועל תקנון הממשלה, ובכחול לבן לא חזרו אלינו". גורם בכחול לבן הגיב "לא קיבלנו הצעת פשרה, אך נסכים להקים ועדה שתבחן מינויי בכירים".