מחאה בהרצליה בעקבות האונס באילת

החשד לאונס הקבוצתי באילת: שורת חברות שובתות במחאה

עיריית תל אביב, רשת סופר-פארם, התעשייה האווירית ועוד גופים הצטרפו ל"שביתת נשים" שהחלה בשעה 12:00, למשך 15 דקות עד שעה. הפגנות צפויות להתקיים ברחבי הארץ
ורד פלמן ואסף פוזיילוב
23 באוגוסט 2020
05:25
עודכן ב 12:03

אחרי ההפגנות אמש (שבת), היום נערכת שביתה תחת הכותרת "שביתת הנשים - נשים ונערות אינן הפקר", במחאה על החשד לאונס קבוצתי של הנערה בת ה-16 במלון באילת. שורת גופים וחברות לוקחים חלק בשביתה, ועצרו את פעילותם למשך 15 דקות עד שעה, כדי לאפשר לעובדות ולעובדים להשתתף בעצרות שצפויות להתקיים באותה שעה. בנוסף, הפגנות צפויות להתקיים ב-20:00 בערב בכיכר רבין  בתל אביב ובמוקדים נוספים ברחבי הארץ.

הגופים והחברות שלוקחים חלק במחאה: עיריית ירושלים, עיריית תל אביב-יפו, התעשייה האווירית, בנק לאומי, בנק הפועלים, חברת החשמל, פלאפון, yes, רשת סופר פארם, רשת המרכולים AM:PM, קבוצת מקאן, קבוצת כלל, AIG, מיטב-דש, מיקרוסופט, בזק בינלאומי, עמיגור, קבוצת פז, בית השקעות פסגות, חברת הנגל"ן גזית גלוב.

אמש הפגינו מאות בכמה מוקדים ברחבי הארץ. בארגון "לא שותקות", שאירגן את ההפגנות, מסרו כי "הגינוי של האונס הוא מובן מאליו ואנושי, אך עד שלא ייעשה מעשה חד ואמיתי נגד תרבות האונס, האלימות ואירועי הרצח - לא נשתוק".

גורם מעורה בחקירה אמר אמש כי באירוע חשודים מספר דו-ספרתי של צעירים בדרגות מעורבות שונות. המשטרה עצרה אתמול נער בן 17, תושב הדרום, בחשד למעורבות באירוע ומעצרו הוארך ביממה. במשטרה חושדים כי הנער השתתף באופן פעיל באונס. עורך דינו מסר כי הוא מכחיש באופן גורף את המיוחס לו. חשוד רביעי, גם הוא בן 17 מהדרום שנעצר אתמול, יובא מחר לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו.