משה איבגי בבית המשפט בחיפה
צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

הפרקליטות ערערה על זיכויו של משה איבגי מחלק מהסעיפים ועל עונשו

קודם לערעור הפרקליטות, איבגי עצמו הגיש ערעור על הרשעתו בעבירות של מעשה מגונה, ועל עונשו
חן ביאר
23 באוגוסט 2020
11:16
עודכן ב 24 אוגוסט 15:17

פרקליטות מחוז חיפה ערערה היום (שני) על זיכויו מחמת הספק של השחקן משה איבגי, מהאישומים השלישי והרביעי שיוחסו לו בכתב האישום - מעשה מגונה והטרדה מינית, וכן על העונש שהוטל עליו בגין הרשעתו בעבירות של מעשים מגונים שיוחסו לו באישום הראשון. מהפרקליטות נמסר כי "ביחס לעונש שנגזר על איבגי, הוא אינו נותן את הביטוי הראוי למעשיו הבוטים והנלוזים שלו, המחייבים אמירה ברורה וחד-משמעית, לפיה גופן של נשים איננו הפקר וכי עבירות מעין אלה ייענו בענישה חמורה ומרתיעה".

אתמול איבגי ערער בעצמו על החלטת בית משפט השלום בחיפה להרשיעו בעבירות של מעשה מגונה, ועל העונש שנגזר עליו. בבקשת הערעור נאמר כי אחת הסיבות להגשתו היא חומרים חדשים שאספה המשטרה, לבקשת פרקליטו של איבגי. מדובר בעדות של היוצר רשף לוי שנגבתה לאחר סיום משפטו של השחקן.

על איבגי נגזרו בחודש שעבר שישה חודשי עבודות שירות ומאסר על תנאי. בהקראתו את גזר הדין, ציין השופט זיו אריאלי את הנזק שאיבגי טען שנגרם לו: "הוא מתמודד עם פגיעה מתמשכת, בו ובבני משפחתו, ועם תיוגו כעבריין מין מסוכן. חייו השתנו מן הקצה אל הקצה". כמו כן התייחס השופט לנזק שנגרם למתלוננת. "במעשי הנאשם גלומים כיעור ואטימות. כבכל עבירת מין, אף המעשים בהם הורשע הנאשם כרוכים בביטול רצונו של הקורבן, ביטול האוטונומיה של נפגע העבירה על גופו – וראייתו ככלי וחפץ למימוש רצונותיו של הפוגע", אמר השופט.