כדורגל, אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

פרשת הכדורגלנים והקטינות: "האונס באילת טלטל שוב את הבת שלנו"

אביה של אחת הנערות מספר לכאן רשת ב כי מאז נחשפה הפרשה באילת בתו חווה רגרסיה: "הילדה לא ישנה בלילות, מתעוררת בפחד. אני נכשלתי בהגנה על הבת שלי"
שלי וגואטה
23 באוגוסט 2020
18:16
עודכן ב 19:29

"תקופה מאוד קשה, כל יום וכל לילה הוא סיפור אימה. הילדה לא ישנה בלילות, מתעוררת בפחד, בבהלה, אנחנו לא משאירים אותה לבד בכלל. היא פוחדת לצאת מהבית, תמיד מלווה על ידי אחד ההורים": כך סיפר היום (ראשון) אביה של אחת הנערות שנפגעו בפרשת הכדורגלנים והקטינות. לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה אמר כי מאז נחשפה פרשת החשד לאונס הקבוצתי באילת, בתו חווה טלטלה רגשית: "התקשורת מפרסמת דברים שקשורים במה שקרה באילת, וכל דבר מעלה אצלה את כל הזיכרונות, מחזיר אותה לאותו רגע נורא שהיא התחילה להבין מה קרה באותו יום, לה ולחברה שלה".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב 

עוד אמר על הפרשה באילת: "זה נורא ואיום. אחרי ששמעתי על זה פשוט זלגו לי דמעות של כאב מהולות בכעס עצום. בכל ריאיון אמרתי שלבת שלי זה קרה. אנחנו שומרים עליה ומטפלים בה ונעשה הכול כדי להגן עליה. מה שחשוב לי שזה לא יקרה לנערות ונערים אחרים. הנושא של אילת טפח לי בפרצוף – מזה חששתי ואת זה לא רציתי.

"אני אבא של ילדה, אני לא לוקח את החוק לידיים ולא מתיימר להבין יותר מכולם, אבל העבירות האלה חמורות, וכשעוצרים את הגברים וחוקרים אותם כמו שצריך, לא בכפפות של משי, בתא מעצר, ומוציאים את האמת הנכונה – בלי הכנות ובלי להביא אותם ברכב שרד, מראים להם ולאזרחים שזה דבר שלא ייעשה.

"לכל אישה מותר לבלות ולהיראות טוב, מותר לצחוק, אין שום רישיון או לגיטימציה לנצל את זה ולפגוע בנערה. מסכנה הנערה והמשפחה שלה. אני יודע מה הם עוברים ומה הם יעברו. הילדה הולכת לאיבוד, מקבלים בחזרה משהו אחר, משהו שלא מדבר, שבוכה, שנזכר, שמעכל ולא יכול לצאת החוצה או ליהנות ולפגוש חברים. לקחו לה את החופש לחיות, לצאת.

"אני לא ישן בלילה. בתור אבא נכשלתי בהגנה על הבת שלי. הייתי צריך להגיע באותו יום לדירה הזאת ולהתנהג אחרת עם האנשים האלה ולהיות במקום אחר היום"

בהמשך אמר האב כי על המשטרה להחמיר עם הענישה: "לא כמו שקרה לבת שלי ולחברה שלה – שחקרו את שחקני מכבי ת"א כמו שחוקרים בוגרים בצווארון לבן. היו צריכים לעצור אותם למען יראו וייראו, אף שהם מפורסמים. לא לפחד מזה. אדרבא – לתת דוגמה".

"לא מצליח לדבר עם הבת שלי. היא מזמן אדם אחר"

בתגובה לשאלה האם הוא מדבר עם בתו על המקרה באילת אמר: "בתור אבא אני לא מצליח לדבר עם הבת שלי. היא כבר מישהו אחר, היא ילדה אחרת. היא מדברת על הנושא הזה, היא רק התחילה לדבר עליו והתפרקה. היא אמרה לי רק, 'יש לי מזל שיש לי את המשפחה הזאת, אני מקווה שיש לה משפחה כמו שלי, שמחבקת, ששומרת, שלא שואלת שאלות ומעבירה ביקורת. אני יודעת מה היא עוברת'. אנחנו רוצים שהבת שלנו תישאר בחיים, עם היתר נתמודד, רק רוצים שתישאר בחיים – נערים ונערות על פחות מזה לא נמצאים איתנו. המערכת של המשטרה ובתי המשפט צריכים להגן על הילדים, הנערים והנערות בישראל.

"אני אומר לנערה באילת ולמשפחה שלה – שלא יתעסקו בפושעים, שיתעסקו בילדה. אנחנו חייבים להפגין והמשטרה חייבת להגיש כתב אישום, לתת לבית המשפט לשמוע את הנערות. מפורסמים, לא מפורסמים – מתי זה ייפסק? מתי יפסיקו להרוס חיים של ילדות בשביל צרכים מיניים? אני לא ישן בלילה, בתור אבא אני נכשלתי בהגנה על הבת שלי. הייתי צריך להגיע באותו יום לדירה הזאת ולהתנהג אחרת עם האנשים האלה ולהיות במקום אחר היום".