מלון הים האדום באילת
צילום: עידן שם טוב

החשד לאונס הנערה באילת: בידי המשטרה סרטונים שמתעדים חלקים מהאירוע

בן זוגה של בעלת המלון שנחקרת במשטרה על המתקפות ברשת נגד רעייתו: "היא עוברת לא פחות מאונס נפשי"
ורד פלמן, איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
23 באוגוסט 2020
22:58

המשטרה עצרה היום (ראשון) שבעה קטינים נוספים בחשד למעורבות בפרשת החשד לאונס הנערה בת ה-16 במלון באילת. עד כה נעצרו 11 חשודים, רובם נערים בני 17, חברים ובני משפחה, שהייתה להם היכרות מוקדמת עם הנערה. אחד מהם טען בחקירתו כי הוא וחבריו רק יצאו מחדרם וראו התגודדות, אך הוא לא לקח חלק באירוע. גם בעלת בית המלון שבו על פי החשד נאנסה הקטינה נעצרה היום בחשד לאי-מניעת פשע ושיבוש הליכי חקירה.

מחר יובאו כלל החשודים שנעצרו היום לדיון בבית משפט בבקשת צוות החקירה המיוחד שהוקם במשטרה להאריך את מעצרם. מעצרם של הקטינים שנעצרו אתמול הוארך עד ליום שלישי ומעצרו של הבגיר הוארך עד ליום חמישי. המשטרה מחזיקה בסרטונים שצולמו לכאורה במהלך האונס.

אחד הקטינים החשודים הודיע לצוות בלשי הנוער שהגיעו לעצור אותו כי הוא נמצא בבידוד, והוא הועבר לחקירה בתנאים מיוחדים למבודדים. אך בבדיקה מול משרד הבריאות התברר כי הוא כלל לא חייב בבידוד.

בן זוגה של בעלת המלון העלה לפייסבוק פוסט ובו סיפר כי היא מקבלת איחולי מוות וסופגת נאצות בעקבות האירוע. לטענתו, בת זוגו נחקרת במשטרה בגלל לחץ תקשורתי ורצון לתפוס "שעיר לעזאזל". "ליבי עם הנערה על המקרה הנורא ואני מקווה שהאנשים יירקבו בכלא", הוא כתב. "אך היא עוברת לא פחות מאונס נפשי". נבדק חשד שבעלת המלון לא מסרה לחוקרי המשטרה את כל הצילומים ממצלמות האבטחה במלון.

 הפוסט שכתב בן זוגה של בעלת המלון

בד בבד, ישראלים וכמה חברות שבתו למשך כמה דקות בצוהרי היום במחאה על מקרי האלימות המינית ואוזלת היד בטיפול ובענישה, והפגנות רבות נערכו ברחבי הארץ.