תיעוד של שוטרים יורים באדם שחור בוויסקונסן

תיעוד בארה"ב: שוטרים יורים מטווח קרוב באפרו-אמריקני בזמן שנכנס לרכבו

ג'ייקוב בלייק, מהעיר קנושה בוויסקונסין, נפצע קשה לאחר שנורה בגבו על ידי שוטרים שהוזעקו למקום בעקבות תלונה על תקרית משפחתית • עימותים בעיר בין מפגינים לשוטרים בעקבות האירוע • מושל ויסקונסן: מצטרפים לחברים, למשפחה ולשכנים בתקווה שהוא לא ייכנע לפצעיו
מתי ברנהרט
24 באוגוסט 2020
08:32

כחודשיים לאחר רצח ג'ורג' פלויד במיניאפוליס בידי שוטרים והמחאות ברחבי העולם שהגיעו בעקבותיו, הבוקר (שני) מתפרסם בארצות הברית תיעוד קשה מהעיר קנושה בוויסקונסן, שבו נראים שוטרים יורים כמה פעמים בגבו של גבר אפרו-אמריקני מטווח קרוב. מצבו של הגבר שנורה, ג'ייקוב בלייק, קשה מאוד.

בארצות הברית דווח כי זמן קצר לאחר התקרית, מפגינים התעמתו עם שוטרים מחוץ לתחנת המשטרה בעיר. עוד דווח כי מפגינים פרצו לבית המשפט בעיר.

שידור חי מקנושה, ויסקונסן: עימותים בעיר בין מפגינים לשוטרים

מהמשטרה המקומית נמסר כי השוטרים הוזעקו למקום האירוע בעקבות דיווח על תקרית משפחתית, אך לא נמסרו פרטים על האירועים שהובילו לירי בבלייק. בתיעוד נראה הגבר צועד לכיוון רכב כשהשוטרים מכוונים לעברו את נשקם. כשהוא פותח דלת הרכב ונשען פנימה השוטרים יורים בגבו לפחות 7 פעמים.

  ג'ייקוב בלייק, שנורה בידי שוטרים בקנושה, ויסקונסן

מושל ויסקונסין, טוני אוורס, אמר על האירוע: "הלילה ג'ייקוב בלייק נורה בגבו מספר פעמים, באור יום. אני ואשתי מצטרפים לחברים, למשפחה ולשכנים בתקווה שהוא לא ייכנע לפצעיו. על אף שאין לנו עוד מידע, אנו בטוחים כי הוא אינו השחור הראשון שנורה או נפצע או נהרג בצורה חסרת רחמים על ידי אנשי כוחות הביטחון במדינה שלנו ובארץ שלנו".