תיעוד ממצלמות האבטחה במלון באילת

החשד לאונס קבוצתי באילת: מעצרו של בן ה-27 הוארך עד ליום חמישי

הצעיר חשוד שברשותו צילומים מתיעוד האירוע • השופטת: יש ממצאי ד.נ.א בתיק • הסניגורית של מנהלת המלון שנעצרה ושוחררה למעצר בית: היא עברה אונס בגיל 14. שני קטינים נוספים עוכבו בחשד למעורבות באונס • אחד החשודים הקטינים בחקירתו: ראיתי את הנערה ערומה אבל לא מעשים מיניים
ורד פלמן ואסף פוזיילוב
24 באוגוסט 2020
10:45
עודכן ב 17:41

החשד לאונס קבוצתי באילת: ביהמ"ש האריך היום (שני) את מעצרו של החשוד בן ה-27 עד ליום חמישי. בן ה-27 חשוד בנוסף שברשותו צילומים מהאירוע. השופטת אמרה בדיון כי יש ממצאי ד.נ.א בתיק, וכי התחזק החשד נגדו. אחד החשודים הקטינים מסר בחקירתו: הייתה התקהלות נכנסתי לחדר וראיתי את הנערה ערומה אבל לא ראיתי מעשים מיניים. בדיון הארכת מעצר של אחד החשודים, כבן 18, נוספו ראיות רבות הקושרות אותו לאירוע, ונוספו לו גם עבירות שונות שעלו בחומרי חקירה ובחומר הראיות. 

שני קטינים נוספים עוכבו בחשד למעורבות באונס הקטינה באילת. הערעור שהגישה המשטרה על שחרור הקטין אתמול התקבל ומעצרו הוארך עד מחר כפי שביקשו החוקרים. חמישה עצורים בסך הכל: 3 בגירים ( בהם אחד כבן 18), בגירה, ו-7 קטינים.

בדיון על הארכת מעצרה של מנהלת מלון הים האדום שנעצרה אמרה נציגת המשטרה: "לידה התרחש פשע חמור, והיא לא עשתה דבר וגם שיבשה את החקירה". המשטרה ביקשה להאריך את מעצרה ב-5 ימים. במהלך הדיון אמרה עורכת דינה של החשודה: "היא נאנסה בגיל 14". המנהלת שוחררה למעצר בית. 

"שילוב מסוכן"

בתום שימוע שנערך אתמול (א'), במשטרת ישראל, ניתנה אזהרה לבית מלון הים האדום באילת. מהמשטרה נמסר כי קוים שימוע לעסק מסוג מלון, ובו פעילים בריכת שחייה  ובית אוכל לרבות אלכוהול לצריכה במקום. האירועים השונים תועדו במצלמות האבטחה במקום, וכן עלו מעדויות של עובדים ולקוחות. לדברי המשטרה, לא דווח על אודות אף מקרה למשטרת ישראל.

"השילוב המסוכן של קטינים, אלכוהול ושמש קופחת הינה כר פורה להיווצרות קשת של אירועים פליליים שסופם יכול להוביל נפגעים בגוף ונפש"

לפי הודעת המשטרה, בית העסק פועל ברישיון אך תוך הפרות רישיון העסק בכך שאינם מדווחים על אודות עבירות במקום, וזאת לאחר שחומרי ראיות שנאספו משך תקופה לימדו כי בתחומים הציבוריים של בית העסק קטינים שותים לשוכרה אלכוהול, ללא הפרעה וללא דיווח כנדרש על פי חוק.

מלון הים האדום באילת

לא דווח על אודות אף מקרה למשטרה. מלון הים האדום באילת 

"השילוב המסוכן של קטינים, אלכוהול ושמש קופחת הינה כר פורה להיווצרות קשת של אירועים פליליים שסופם יכול להוביל נפגעים בגוף ונפש", נכתב בהודעה. בסיומו של השימוע קצין המשטרה גילם שורת תנאים שעליהם בעלי העסק צריכים להקפיד.

עדות מהימנה מחוזקת בראיות

בית משפט השלום באשקלון ידון היום (שני) בהארכת מעצרם של תשעה מהחשודים בפרשה, בהם עובדת בכירה במלון שבו על פי החשד אירע אונס הנערה, החשודה בשיבוש חקירה ואי-מניעת אונס, שבעת הנערים בני ה-17 שנעצרו אתמול, ואחד משני הבגירים שנעצרו בשבוע שעבר. אתמול האריך בית המשפט את מעצרו של החשוד המרכזי בפרשה, איסי רפאלוב בן ה-27 מחדרה, בחמישה ימים, ושל שני נערים בני 17 שנעצרו בשבת בשלושה ימים.

אתמול פורסם כי מחקירת הנערה עולה כי היא מסרה עדות מהימנה המחוזקת בראיות. עוד עולה מהחקירה כי האונס התרחש זמן ממושך. עו"ד שני מורן שמייצגת את הנערה, אמרה אתמול בריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב כי "היא שיתפה פעולה באופן מלא עם החקירה ומוכנה לעימות עם החשודים. היא נחושה לעשות כל מה שצריך כדי שהאמת תצא לאור".