מלון הים האדום

עצור בן 19: "ראיתי בחורה עירומה וגבר, וקראתי למנהלת המלון"

החשד לאונס קבוצתי באילת | מעצר של חשוד בן 19 הוארך אחרי שהמשטרה הציגה סרטונים מהמלון • גורם המעורה בפרטי החקירה: איש מהחשודים לא הושיט עזרה לנערה • מ"מ המפכ"ל סייר בעיר: "לראות עבירה שמתבצעת ולעמוד מנגד זה פשע"
אסף פוזיילוב וורד פלמן
25 באוגוסט 2020
12:53
עודכן ב 17:03

החשד לאונס קבוצתי באילת: בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל היום (שלישי) את ערעור המשטרה והשאיר במעצר עד יום שישי את אחד הקטינים ששוחרר למעצר בית. מעצרו של חשוד נוסף, צעיר כבן 19, הוארך עד יום ראשון, גם זאת לאחר שהמשטרה ערערה על שחרורו והציגה סרטונים מהמלון. לגרסתו של הצעיר, "נכנסתי לחדר לא שלי, ראיתי בחורה עירומה וגבר, וקראתי למנהלת המלון".

מנגד, גורם המעורה בפרטי החקירה אמר הבוקר כי אף לא אחד מהחשודים הושיט עזרה לנערה במהלך האירוע, ורק לאחר שחברתה הגיעה למקום והתערבה - היא הוצאה מהחדר על ידי אחד מהחשודים". מעצרו הוארך לבסוף עם יום ראשון. 

מהחקירה עלה כי בניגוד למה שפורסם, בשלב זה יש בחקירה ראיות לכאורה לכך שמספר גדול של צעירים ביצעו עבירות מין. בסרטוני האבטחה מהמלון נראים צעירים רבים כשהם נכנסים שוב ושוב לחדר המלון בו הייתה הנערה, מעורפלת חושים.

מ"מ המפכ"ל באילת: "לראות ולעמוד מנגד זה פשע"

ממלא מקום מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, אמר בסיור באילת כי "לראות עבירה שמתבצעת ולעמוד מנגד - זה פשע". לדבריו, "קשה לשמוע שיש מי שעד לתקיפה ולא מסייע לאדם במצוקה או לכל הפחות מתריע".

אמו של החשוד בן ה-19, טענה בתגובה ראשונה לאחר הדיון בעניין בנה לכאן חדשות כי הוא חף מפשע: "אנחנו לא ישנים כבר כמה ימים. הוא ממש לא אנס. הבן שלי הלך לאילת ליהנות, הוא בכלל לא היה באיזור שזה קרה" אמרה האם. היא המשיכה ואמרה: "הוא חף מפשע. אני ממש לא מאמינה שהוא עשה את זה. לא דיברתי עם הבן שלי, חוששת שיפגעו בו במעצר, אבל הכול בסדר, הכל עובר".

הורה נוסף של אחד החשודים אמר כי "בסך הכול זו קבוצה של נערים שירדו לאילת. הם שמעו רעש בחדר ליד והלכו להסתכל. הם בכלל לא קשורים לזה, זה יכול לקרות לכל אחד גם במלון שבעה כוכבים. שמעו משהו ויצאו לראות מה זה".