-
צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

מסתמן: מתווה לפעילות בתי כנסת בהתאם להגבלות קורונה

בשיחות שמתקיימות בין חברי הכנסת החרדים לבין אנשי משרד הבריאות, שוקלים לחלק את בתי התפילה לפי גודל ומספר מתפללים • יו"ר ועדת החוקה בביקורת על פרופ' גמזו: "אם תוכנית 'הרמזור' לא תהיה מלאה וברורה עד סוף השבוע - נשקול לבטל חלק מתקנות קורונה"
זאב קם
25 באוגוסט 2020
14:12

בשיחות שמתקיימות בין חברי הכנסת החרדים לבין אנשי משרד הבריאות בעניין פעילות בתי הכנסת, מסתמן מתווה שיחלק את בתי הכנסת לשלוש דרגות - בתי כנסת גדולים, בינוניים וקטנים. בהתאם לכך ויחד עם מספר האנשים שיש בכל בית כנסת, ייקבע מספר המתפללים המותר בכל בית תפילה. כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

בד בבד, יו"ר ועדת החוקה של הכנסת ח"כ יעקב אשר, מיהדות התורה, מתח ביקורת קשה על ממונה קורונה הפרופסור רוני גמזו. לטענת ח"כ אשר, תוכנית "הרמזור" של גמזו עדיין נמצאת בשלב שניתן לאשרה בממשלה או שנידן לדון בפרטיה במסגרת ועדת החוקה.

ח"כ אשר איים כי אם התוכנית לא תהפוך לישימה עד לסוף השבוע, הוא ישקול לבטל בוועדת החוקה את מגבלות ההתקהלות הנוכחיות. לדבריו, "לא יכול שתוכנית שכבר עובדים עליה חודש וחצי, אנחנו נחשפים בעיקר לדיאגרמות ולטבלאות אבל אין תכנית ברורה שתוכל להפוך לתקנות ולתוכנית שנוכל לדון בה. אין שום הוראות ברורות לרשויות המקומיות לתוכנית פעולה. לא נאפשר יותר את גרירת הרגליים".