ליאונל מסי
צילום: איי פי

רעידת אדמה: ליאו מסי הודיע לברצלונה על עזיבתו

הפרעוש מבקש לנצל את סעיף השחרור העומד על 700 מיליון יורו. ההנהלה התכנסה לישיבת חירום, ולפי דיווחים נשיא המועדון ז'זוף ברתומאו התפטר מתפקידו בעקבות הודעת הכוכב הארגנטינאי
מאיה ראכלין, ליאן וילדאו ויואב בורוביץ'
25 באוגוסט 2020
20:54

רעידת אדמה בכדורגל העולמי: ליאונל מסי שיגר הערב (שלישי) מכתב לראשי ברצלונה בו הודיע כי הוא מנצל את סעיף היציאה מהחוזה שלו ועוזב את המועדון. בברצלונה אישרו את דבר קבלת המכתב והנהלת המועדון התכנסה לישיבת חירום.

על פי חלק מהדיווחים ישנה מחלוקת בין מסי לבין ברצלונה בנוגע למועד הפעלת הסעיף ובקבוצה הקטלאנית טוענים כי מסי איחר את מועד הפעלת השחרור בעוד שהשחקן עצמו מתעקש לעזוב. מסי מחזיק על חוזה לשנתיים נוספות בברצלונה וסעיף השחרור שלו עומד על סכום של כ-700 מיליון יורו. בארגנטינה דווח כי בתום ישיבת ההנהלה, נשיא המועדון ז'וזף ברתומאו התפטר מתפקידו בעקבות הודעתו של מסי. בברצלונה טרם אישרו את הדיווח. על פי הדיווחים, ברצלונה תסכים למכור את הכוכב הארגנטינאי תמורת לפחות 222 מיליון אירו.

מסי בן ה-33 משחק בקבוצה הבוגרת של ברצלונה מאז שנת 2004 והוא נחשב לאחד השחקנים הגדולים בתולדות הכדורגל העולמי. הוא זכה ב-10 אליפויות ספרד במדי ברצלונה וארבע פעמים הוביל את המועדון לזכייה בליגת האלופות.

המועמדת הבכירה לקלוט אותו היא מנצ'סטר סיטי, הן בשל היכולות הכלכליות שלה והן בשל העובדה שמאמן אותה פפ גווארדיולה שהדריך את הארגנטיני בברצלונה. גם מנצ'סטר יונייטד עשויה לפעול לצירוף השחקן.