ירי פצצות תאורה סמוך למנרה בצפון

צה"ל: חיל האוויר תקף יעדים של חיזבאללה בתגובה לירי משטח לבנון לעבר כוחותינו

בהודעת הצבא נמסר בנוגע לאירוע הלילה בגבול הצפון כי מסוקי קרב וכלי טיס תקפו יעדי טרור של חיזבאללה, והותקפו עמדות תצפית של הארגון במרחב הגבול: "אם חיזבאללה ינסה שוב להפר את ריבונות ישראל התגובה שלנו תהיה חריפה" • עוד נמסר כי כל המגבלות באזור הוסרו, והתושבים הונחו לחזור לשגרה
כתבי כאן חדשות
25 באוגוסט 2020
23:19
עודכן ב 06:56

צה"ל תקף הלילה (רביעי) עמדות תצפית של חיזבאללה בתגובה לירי משטח לבנון לעבר כוח שהיה סמוך לגבול. אין נפגעים בקרב חיילי צה"ל. עוד נמסר כי הוסרו כל המגבלות במרחב והתושבים הונחו לחזור לשגרה. "אם חיזבאללה ינסה שוב להפר את ריבונות ישראל התגובה שלנו תהיה חריפה", אמרו בצה"ל.

אמש הצבא דיווח כי ישנו חשש לאירוע ביטחוני במרחב מנרה הסמוך לגבול. עשרות פצצות תאורה נורו ברכס רמים שבגליל העליון ובגזרת הר דב, לאחר שזוהו יריות נשק קל משטח לבנון לעבר עמדה צבאית. צה"ל ביצע סריקות באזור כדי לשלול אפשרות של חדירה, וחלק מהצירים במרחב נחסמו. וצה"ל הנחה את תושבי מנרה, מרגליות, מלכיה, יפתח ומשגב עם להסתגר בבתים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נמצא בחופשה עם משפחתו בצפת. נתניהו קיים שיחות ביטחוניות והמשיך לקבל עדכונים על האירוע. במקביל, שר הביטחון בני גנץ קיים התייעצויות עם הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי.

בתחילת החודש הפיל צה"ל רחפן שחדר לשטח ישראל באזור החרמון מכיוון גבול לבנון. מצה"ל נמסר כי הצבא נמצא במוכנות גבוהה בזירה הצפונית ולא יאפשר כל הפרה של ריבונות מדינת ישראל.

סבב המתיחות הנוכחי בין ישראל לחיזבאללה החל ב-20 ביולי, כשפעיל הארגון ולוחמי מיליציות איראניות נהרגו בתקיפה אווירית שיוחסה לישראל. שבוע לאחר מכן הודיע צה"ל כי סיכל ניסיון חדירה של חמושים לאזור הר דוב. השבוע סוכל ניסיון הנחת מטענים בגבול הגולן, אירוע שלפי צה"ל אינו קשור באופן ישיר לחיזבאללה.

השתתפו בהכנת הידיעה: כרמלה מנשה, משה שטיינמץ, רועי שרון, רובי המרשלג ומיכאל שמש