ארכיון
צילום: כאן חדשות

גנץ לסיעת כחול לבן: הפסיקו לתקוף את נתניהו והליכוד

יו"ר כחול לבן מנסה להרגיע, מסרים דומים לא נמצאים בדפי המסרים בליכוד • במזכירות הממשלה הודיעו לשרים כי בשבוע הקרוב לא צפויה להתקיים ישיבת ממשלה, וכן ועדת השרים לחקיקה • ח"כ דיכטר לכאן רשת ב: "צריך להרגיע את הרוחות"
זאב קם ומיכאל שמש
26 באוגוסט 2020
07:41
עודכן ב 12:05

מחליפים דיסקט? יו"ר כחול לבן בני גנץ ביקש מחברי הכנסת והשרים של כחול לבן להפסיק לתקוף בכלי התקשורת את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת אנשי הליכוד. בצד השני, בדפי המסרים שהפיצו אתמול בליכוד לח"כים ולשרים, לא נראה שהועבר מסר זהה. שם עדיין מופיעות הביקורת והמתקפות על גנץ ובעיקר על שר המשפטים אבי ניסנקורן.

גנץ הבהיר בישיבת הסיעה האחרונה שנערכה בכנסת וגם בשיחות נוספות שהוא מבקש מעכשיו שהתבטאויות של הח"כים והשרים בתקשורת יהיו בנושאים ענייניים ויעסקו בנושאי מהות ולא במתקפות פוליטיות או אישיות על נתניהו והליכוד. לפי המסר שהעביר לחברי סיעתו, ברגע שיש ניסיון להחזיר את עבודת הקואליציה למצב טוב יותר זה גם דורש מהמפלגה לחדול מהביקורת ומהמתקפות הפוליטיות.

למרות אישור דחיית חוק התקציב, המשבר בין הליכוד לכחול לבן נמשך ובמזכירות הממשלה הודיעו הבוקר לשרים כי בשבוע הקרוב לא צפויה להתקיים ישיבת ממשלה, וכן ועדת השרים לחקיקה. יחד עם זאת במזכירות הממשלה מסרו לשרים כי אם יהיה נושא דחוף שקשור לקורונה הוא יובא לממשלה.

חבר הכנסת מהליכוד אבי דיכטר הגיב לפרסום בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב: "כאן מדובר בהזדמנות עם ההסכם עם כחול לבן, ראש הממשלה אמר שההסכם עם בני גנץ יקרה, יש כאן הזדמנות לעשות דברים אחרים. הציבור אמר את דברו ועכשיו צריך לממש את ההזדמנויות. יש הסכם עם כחול לבן וצריך ולהרגיע את הרוחות".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ דיכטר

האוזר: "בחירות רביעיות היו פותחות את שערי הגיהנום"

"בחירות רביעיות עכשיו היו פותחות את שערי הגיהינום למלחמת אזרחים במדינת ישראל", אמר הבוקר (רביעי) חבר הכנסת צבי האוזר מסיעת דרך ארץ בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב. שלשום אישרה מליאת הכנסת ברוב קולות את הצעת החוק של חבר הכנסת האוזר, ולפיה המועד הקובע לאישור התקציב יהיה 23 בדצמבר השנה. בכך נמנע פיזור הכנסת, ובעקבותיו גם הקדמת הבחירות. גם גנץ אמר אז כי אם ישראל תגיע לבחירות, "יישפך דם ברחובות".