-

יו"ר הקואליציה זוהר: גמזו לא טיפל בהפגנות בבלפור כי הוא חושש מהתקשורת

רה"מ נתניהו בתגובה: מעריך את עבודתו המסורה של פרופ' גמזו • ח"כ מיקי זוהר תקף את ממונה הקורונה בכאן רשת ב: "צריך להבין שהטיסות לאומן יקרו". זוהר האשים את גמזו כי הוא מונע מתווה שמנסים לייצר רבנים כדי לאפשר את ההגעה לאוקראינה
רועי שרון ודוריה למפל
26 באוגוסט 2020
08:54
עודכן ב 16:57

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב על דברי ח"כ מיקי זוהר מסיעתו נגד ממונה קורונה, הפרופסור רוני גמזו. מלשכתו של נתניהו נמסר: "ראש הממשלה מעריך את עבודתו המסורה של פרופסור גמזו, עובד איתו בשיתוף פעולה יומיומי וקורא לכולם לעשות זאת".

יו"ר הקואליציה זוהר האשים הבוקר את פרופסור גמזו כי הוא לא טיפל בהפגנות בבלפור כי הוא חושש מהתקשורת ותקף את גמזו בשל התנגדותו לטיסות החסידים לאומן בראש השנה. "גמזו צריך להבין שהן יקרו. נוכל לאפשר לאנשים לממש את הרצון שלהם להאמין כמו שאנחנו מאפשרים את הרצון של האנשים להפגין", אמר זוהר בריאיון לדוריה למפל ורועי שרון בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם יו"ר הקואליציה מיקי זוהר

"הרבנים מנסים לייצר מתווה שכרגע פרופסור גמזו מונע. הוא בטוח שיש ביכולתו למנוע מישראלים להגיע לאומן, אבל הוא היה בטוח שיש ביכולתו להפסיק את ההפגנות. את ההפגנות הוא לא הצליח להפסיק ואני מאמין שהוא גם לא יצליח", הוסיף זוהר.

חבר הכנסת זוהר המשיך לבקר בחריפות את גמזו: "הוא מנהל את הפרויקט שנקרא פרויקט הקורונה, המספר יציבים אבל לא מעולים. הוא צריך להסיק את המסקנות של עצמו. שלא יחפש סיבות להתפטרות שלו אם הוא רוצה להתפטר".

אחריו עלה לשידור חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' מימינה ואמר כי מיקי זוהר עשה "מופע אימים" ביציאתו ב"מתקפות חצופות על פרופסור גמזו". לדבריו, אחרי חודשים של כישלון טוטאלי של הממשלה בקטיעת ההדבקה, נכנס פרויקטור - אבל לא מפסיקים להכפיש אותו ולתקוע לו מקלות בגלגלים. "עוד כשהייתי בממשלה ראיתי שמי שיוצא נגד ההפגנות בבלפור הוא ראש הממשלה - אז גמזו הוא שחושש מהתקשורת? ראש הממשלה, במקום לגבות את גמזו, יושב בצד ונותן לכולם לתקוף אותו", אמר סמוטריץ' בריאיון.

אתמול הבהיר פרופסור גמזו בתדרוך השבועי של משרד הבריאות כי לא ישנה את דעתו בנוגע לנסיעות לאומן. "עם כל המורכבות של התחלואה ומה שעוברים האחים והאחיות - האם זה הגיוני וסביר להוציא 80 טיסות? דעתי הנחרצת היא שלא", אמר גמזו.

בתשובה לשאלת כאן חדשות מה יעשה אם דעתו בעניין איסור כניסת ישראלים לאומן לא תתקבל, אמר הממונה כי הוא לא חושב לזוז מתפקידו, "אבל אם אראה שלא נותנים לי את כל הכלים להפחית את התחלואה אני חושב שהתשובה ברורה". גמזו הוסיף כי הוא מכבד את המאמינים ואת חסידי ברסלב אבל קשה לו, לדבריו, עם ההודעות הקשות ששולחים אליו. "זה מורכב מאוד", ציין גמזו. 

במהלך דיון בקבינט הקורונה לפני כשבוע, תקפו השרים יעקב ליצמן ואריה דרעי את גמזו על רקע ההגבלות המתוכננות שנועדו להתמודד עם העלייה בתחלואה. לטענת השרים החרדים, אין אחידות בין המגבלות על מופעי תרבות ועל בתי כנסת. ליצמן אמר לגמזו: "אתם עושים איפה ואיפה. אתם פוגעים כל הזמן רק בחרדים".