זירת האירוע, ותמונת הנרצח שי אוחיון
צילום: דוברות המשטרה

חשד לפיגוע דקירה: אב לארבעה נרצח בפתח תקווה

שי אוחיון בן ה-39 המתגורר בעיר נדקר כשהיא בדרכו חזרה לביתו מהכולל שבו למד • מחקירה ראשונית עלה כי לדוקר, בן 46 מכפר ליד שכם, היה היתר עבודה בישראל ושסבל מבעיות נפשיות • עד ראייה סיפר: "רצתי לאוטו, הבאתי את האלה ורדפתי אחריו"
הדס גרינברג, איתי שיקמן וגל ברגר
26 באוגוסט 2020
13:26
עודכן ב 17:44

חשד לפיגוע דקירה: שי אוחיון, בן 39 ואב ל-4 ילדים, נרצח היום (רביעי) בצומת סגולה שבפתח תקווה. הנרצח, סיים את לימודיו בכולל והיה בדרכו חזרה לביתו בעיר. המשטרה עצרה חשוד במעשה, חליל עבד אל-חאלק בן 46 מכפר ליד שכם. מחקירה ראשונית עלה כי לדוקר היה היתר עבודה בישראל, וכי הוא סבל מבעיות נפשיות וטופל בעת האחרונה בידי גורמי רווחה ברשות הפלסטינית.

(הנרצח שי אוחיון, בן ה-39 ואב ל-4 ילדים)

עד ראייה שרדף אחרי הדוקר שחזר בפני השוטרים: "רצתי לאוטו, הבאתי אלה ורדפתי אחריו". עד ראייה נוסף ציין כי הדוקר השתמש בסכין גדולה: "זה היה יותר חרב".

ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, התייחס לאירוע ואמר: "לצערי הרב, התבשרנו בשעות האחרונות על אירוע קשה בו נרצח תושב העיר על ידי מחבל - בן עוולה. אני מבקש להשתתף בצער המשפחה ולחזק אותם בשעתם הקשה. עיריית פתח תקוה תעשה כל שביכולתה כדי לתמוך במשפחה ולתת להם מענה ככל שיידרש".

(תמונת הדוקר חליל דוויכאת, כפי שפורסמה במקורות פלסטיניים)

אתמול אישרו בשב"כ כי פלסטיני מג'נין נעצר בחשד שדקר אזרח ישראלי בשנות ה-30 לחייו באתר בנייה בראש העין - עשרה ימים אחרי האירוע. לדברי שב"כ, החשד הוא שמדובר בפיגוע טרור - כפי שנחשף בכאן חדשות. החשוד, שוהה בלתי חוקי, נעצר לפני שישה ימים בג'נין והועבר לחקירה. שלושה נוספים נעצרו בחשד לסיוע. על שאר פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום.

כפי שפורסם שלשום בחדשות הערב בכאן 11, האירוע לא דווח לציבור כחשד לפיגוע. תחילה דיווחה עליו המשטרה כקטטה, ואחר כך היא מסרה כי נסיבות המקרה נבדקות. כמו כן, לא דווח על המצוד אחר החשוד כמחבל.