מגרש הכדורסל הריק בפלורידה, הלילה
צילום: אי-פי

דרמה ב-NBA: משחקי הפלייאוף בוטלו במחאה על הגזענות

שחקני המילווקי באקס החרימו את המשחק נגד אורלנדו מג'יק במחאה על הירי בג'ייקוב בלייק • שחקנים רבים הודיעו כי לא ישתתפו מה שהוביל לביטול המשחקים • רשת אי-אס-פי-אן דיווחה כי הנהלת הליגה לא עודכנה במהלך • הטניסאית נאומי אוסקה המדורגת עשירית בעולם פרשה מטורניר במחאה על הירי
מערכת כאן חדשות
27 באוגוסט 2020
00:29
עודכן ב 05:15

דרמה בליגת האן-בי-איי: שלושת משחקי הפלייאוף שהיו אמורים להתקיים הלילה (חמישי) בוטלו במחאה על הגזענות בארצות הברית. שחקנים רבים הודיעו כי לא ישתתפו והוחלט שלא לקיים את המשחקים.

את המחאה הובילו שחקני המילווקי באקס, שלא עלו למשחקם נגד אורלנדו מג'יק בפלורידה. הבאקס מייצגים את מדינת ויסקונסין שסוערת השבוע בעקבות הירי בג'ייקוב בלייק, אזרח אפרו-אמריקני לא חמוש שנורה בעיר קנושה בידי שוטרים. ברשת אי-אס-פי-אן דווח כי הנהלת הליגה לא עודכנה במהלך.

המילווקי באקס היא הקבוצה בעלת המאזן הטוב ביותר בליגה וביתרון 1:3 בסדרה. משחקה המתוכנן נגד אורלנדו מג'יק, כמו גם המשחקים בין הלוס אנג'לס לייקרס נגד פורטלנד טרייל בלייזרס ויוסטון רוקטס נגד אוקלהומה סיטי ת'נדר יתקיימו במועד אחר. קודם לכן צייץ שחקן הלייקרס לברון ג'יימס "אנחנו דורשים שינוי, נמאס לנו".

בתוך כך גם הטניסאית היפנית-אמריקנית נאומי אוסקה המדורגת במקום העשירי בעולם הודיעה הלילה על פרישתה משלב חצי הגמר של טורניר טניס שהתקיים בניו יורק. אוסקה שאימה יפנית ואביה יליד האיטי, צייצה בטוויטר: "לפני שאני ספורטאית, אני אישה שחורה".

מוקדם יותר התייחס המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארה"ב, ג'ו ביידן, לירי בבלייק ואמר "שוב אדם שחור נורה על ידי המשטרה, לעיני ילדיו. זה מחליא אותי". ביידן הוסיף "האם זו המדינה שאנו רוצים להיות? אלימות לא מוצדקת לא תרפא אותנו. עלינו לסיים עם האלימות, להתאחד ולדרוש צדק".

הלילה אמרו הרשויות בוויסקונסין כי בחיפוש ברכבו של בלייק לא נמצא נשק מלבד סכין אחת. בלייק, בן 29, נורה בגבו שבע פעמים בידי שוטר בעת שניגש לרכב ונפצע פצעים קשים. הוא נפגע בעמוד השדרה ולדברי רופאיו דרוש נס כדי שישוב ללכת. במדינת אילינוי נעצר הלילה נער בן 17 בחשד שרצח שני מפגינים בקנושה במהלך הפגנת מחאה על הירי בבלייק.

השתתפו בהכנת הידיעה: יואב זהבי ובן יניב