תקיפת צה"ל ברצועת עזה

6 רקטות נורו לישראל, צה"ל תקף ברצועת עזה

חיל האוויר תקף אתר לייצור אמצעי לחימה של חמאס בתגובה לירי הרקטות לשטח ישראל • אזעקות נשמעו בנחל עוז ובעלומים, הרקטות נפלו בשטחים פתוחים • מוקדם יותר ביצע חיל האוויר תקיפה נוספת בתגובה להפרחת בלוני התבערה • תושבת נחל עוז לכאן רשת ב: "חשים דאגה, חוסר שקט"
כרמלה מנשה
28 באוגוסט 2020
04:34
עודכן ב 07:26

צה"ל תקף הבוקר (שישי) מזרחית לעיר עזה ובמרכז הרצועה בעקבות שיגורן של שש רקטות לפנות בוקר משטח הרצועה לעבר ישראל. מדובר צה"ל נמסר כי הותקף אתר לייצור אמצעי לחימה של חמאס. בשל שיגור הרקטות לעבר ישראל נשמעו התרעות צבע אדום בנחל עוז ובעלומים, הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים בעוטף. 

הירי בוצע זמן קצר לאחר תקיפה נוספת של חיל האוויר, שכוונה לתשתית תת קרקעית ועמדה צבאית של חמאס ברצועה בתגובה להמשך הפרחת בלוני הנפץ והתבערה במהלך היום. 26 שריפות פרצו אתמול בעוטף עזה כתוצאה מבלוני התבערה והנפץ. 

יעל רז-לחיאני המתגוררת בנחל עוז שבעוטף עזה סיפרה בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "התעוררתי בחמש לאזעקה, רצתי לממ"ד להיות עם הבת שלי. מה עושים? חשים דאגה, חוסר שקט, מה שעובר שמישהו תוקף אותך. חזרתי לגור פה ב-2007, ולא מצליחה להתרגל. לא לחוסר השקט, לא לקפיצה בלילה ולא לכאב ראש של אחרי, לא מתרגלים". 

דובר חמאס פאוזי ברהום הגיב לתקיפות צה"ל ומסר כי "ישראל נושאת באחריות המלאה על תוצאות ההסלמה והמשך המצור על עזה זאת בזמן שרצועת עזה סובלת מהתפרצות נגיף הקורונה". לדבריו, "הירי הוא בתגובה ישירה להסלמה מצד ישראל". 

קודם לכן, חמאס שלח אזהרה דרך המתווך הקטרי, מוחמד אל-עמאדי, כי יסיט את האש לעבר ישראל אם לא תבצע את דרישותיו החדשות בנוגע להעברת ציוד רפואי לרצועת עזה - כך דווח בעיתון אל-אחבאר. זאת, על רקע התפשטות של נגיף קורונה בעזה, כאשר חולים התגלו בעומק הרצועה ומחוץ למרכזי הבידוד שהקים חמאס, זו הפעם הראשונה מאז פרוץ המגפה.

על פי הדיווח, חמאס הודיע כי הימים הקרובים יהיו "חמים" - בהתאם ללחץ שיהיה ברצועה בשל התפשטות הנגיף. עוד איים ארגון הטרור כי הפרחת בלוני התבערה והנפץ לעבר ישראל תתגבר בימים הקרובים, זאת על מנת להגביר את הלחץ על ישראל.

בתחילת השבוע הודיעו בעזה על חולים ראשונים בקורונה ובעקבות כך הטיל חמאס עוצר של 48 שעות בכל רחבי הרצועה. אמש עדכן משרד הבריאות העזתי כי שני חולים נוספים אובחנו בנגיף אשר לא שהו בבידוד ומקור הידבקותם לא ידוע . האיומים מגיעים על אף ההסכמה הקטרית לדרישת חמאס להגדיל את המענק וכן לממן פרויקטים אחרים שחמאס דרש, דוגמת הנחת קו מתח חדש בעזה.